Neįgaliesiems

Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose gausu gamtos parkų, ežerų ir miškų. Gamtos parkai yra pritaikyti turistų reikmėms, tačiau apie neįgaliuosius dažnai pamirštama. Todėl, siekidama prisidėti prie lygių galimybių sudarymo gamtos turizmo srityje Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose ir pritaikyti infrastruktūrą ir šviesti turizmo paslaugų teikėjus, Gražutės regioninio parko direkcija kartu su kitais projekto partneriais įgyvendino projektą „Žalieji maršrutai be kliūčių“. Projekto „Žalieji maršrutai be kliūčių“ metu partneriai sujungė savo pajėgas, kad padarytų gamtos turtus prieinamus žmonėms, turintiems judėjimo negalią.
Projektą finansavo: 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa.
Kviečiame jus aplankyti šiuos objektus, kurie yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems asmenims.
Gražutės regioninio parko Lankytojų Centras
Lankytojų centras - tai vartai į Gražutės regioninį parką. Vieta, kurioje geriausia planuoti ir pradėti kelionę po regioninį. Centre teikiama informacija apie Gražutės regioninio parko lankytinas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę, muziejus, amatų centrus, pažintinius takus, vandens ir dviračių trasas, stovyklavietes. Lankytojų centre veikia interaktyvi gamtos ekspozicija, V. Žilinskienės „Jūrų muziejus“, Salako krašto etnografinė ekspozicija. Ekskursijos lietuvių, anglų ir rusų k. Galima įsigyti suvenyrų. Wi-Fi.
Kontaktai: +370 670 97265
Adresas: Laisvoji aikštė 14, Salakas, Zarasų rajonas
Sabalunkų poilsiavietė ir Baidarių prieplauka
Sabalunkų stovyklavietė ir baidarių prieplauka – tai judėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikyta stovyklavietė su pavėsine, stalais, ugniaviete, tualetu. Taip pat baidarių prieplauka, iš kurios galima patogiai pradėti ir pabaigti žygį baidarėmis.
Stovyklavietės infrastruktūra – stalai, aikštelės danga, laužavietė – pritaikyta žmonės su judėjimo negalia.

Kontaktai: +370 670 97265
Adresas: Sabalunkų kaimas, Salako seniūnija, Zarasų rajonas
Salako pažintinis takas
Salako pažintinis takas – tai istorinį Salako miestelį ir jo apylinkes reprezentuojantis, beveik 5 km ilgio, žiedinis maršrutas.
Pažintinio tako rodyklės palydės Jus mediniu taku Luodžio ežero pakrante, apžvalgos bokštelio link. Nuo bokštelio galėsite grožėtis Luodžio ežero panorama, patogiai stebėti vandens ir miško paukščius. Pažintinio tako informaciniuose stenduose atrasite Luodžio ežero istoriją, susipažinsite su aliuviniu mišku ir jo ekosistema, vandens ir miško paukščiais.
Adresas: Salakas, Zarasų rajonas
Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia
Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia pastatyta 1906-1911 m. Tai pati aukščiausia akmeninė bažnyčia Lietuvoje (72 m). Ši bažnyčia - didelį įspūdį keliantis ir neeilinę statybos istoriją turintis monumentas.Bažnyčią galima apžiūrėti iš šalimais esančios automobilių stovėjimo aikštelės, iš kurios atsiveria puikus vaizdas.
Adresas: Bažnyčios gatvė 28, Salakas, Zarasų rajonas
Šaukštų drožėjai Gediminas ir Rita Kairiai
Medžio drožėjai, tautodailininkai, Rita ir Gediminas Kairiai, turintys tautinio paveldo sertifikatą bei tęsiantys senąsias drožimo tradicijas. Drožėjai supažindina lankytojus su savo amatu. Taip pat visi norintys gali ką nors išsidrožti, įsigyti patikusį gaminį.
Kontaktai: +370 686 61174, +370 670 46972
Adresas: Liepų gatvė 18, Degučiai, Zarasų rajonas
Lieptų kaimas Antalieptė
Lieptų kaimas Antalieptė – miestelis Zarasų rajone, Šventosios aukštupio dešiniajame krante. Ši vieta – tikras pasakiškų tiltų ir lieptų kraštas. Lankytojai turi galimybę paskanauti nuostabiai gardžių zuikio blynų ir patys kaimiškoje krosnyje išsikepti lieptainių. Priimamos vaikų-paauglių (5-12 klasių moksleivių) ir suaugusių grupės. 20-25 žmonės. Priima tik savaitgaliais arba švenčių dienomis 10 val. ir 15 val. (laiką galima koreguoti priklausomai nuo grupių srauto ir pageidavimo).
Kontaktai: +370 685 12216
Adresas: M. Reinio gatvė 6, Antalieptė, Zarasų rajonas
Vienuolynas Baltriškėse
Tiberiados vienuolių bendruomenė Baltriškių kaime įsikūrė 1995 m. Pagrindinės jos veiklos orientuotos į jaunimą, vaikus bei darnią šeimą. Vienuoliai organizuoja stovyklas įvairaus amžiau žmonių grupėms. Taip pat visi norintys yra kviečiami apsilankyti ar pagyventi vienuolyne kartu dirbant bei prisidedant prie bendruomenės gerovės. Apsilankymą ar apsistojimą pageidautina suderinti iš anksto telefonu ar el. paštu. Pirmadieniais lankytojai nepriimami. Vienuolynas nėra pritaikytas judėjimo negalią turintiems, tačiau vienuoliai pasirengę suteikti visą reikalingą pagalbą norintiems apsilankyti ar apsistoti.
Kontaktai: +370 385 43694
Adresas: Tiberiados bendruomenė, Baltriškės, Degučių seniūnija, Zarasų rajonas
Zarasų apžvalgos ratas
Zarasų apžvalgos žiedas - tai architekto Šarūno Kiaunės suprojektuotas analogo Lietuvoje neturintis architektūros statinys. Judėdami 34 m. pločio ratu pakylate į 17 m aukštį ir galite mėgautis prieš akis atsiveriančia nuostabia Zaraso ežero panorama. Apžvalgos ratas atidarytas 2011 m. Taip pat galite keliauti Zaraso ežero pakrantę juosiančiu apžvalginiu taku bei gėrėtis vandens telkinio kraštovaizdžiu.
Adresas: Adresas: D. Bukonto g., Zarasai
Antalieptės krašto muziejus
Antalieptės krašto muziejus įkurtas Antalieptės daugiafunkciniame centre. Dabar turima per 300 eksponatų, kurie atspindi vietos gyventojų istoriją. Jie visi rūpestingai inventorizuojami, sisteminami. Šiuo metu muziejų prižiūri mokytojas Vincas Kibirkštis.
Kontaktai: +370 385 5 72 50
Adresas: A. Žilėno gatvė 1, Antalieptė, Zarasų rajonas
Šlyninkos vandens malūnas
Šlyninkos vandens malūnas – tai jau tris šimtmečius menantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga. Malūne galima pamatyti grūdų malimo procesą, įsigyti grūdų bei miltų. Jo pastate galima išvysti įvairių būtinų įrenginių. Ekskursantai gali pasiklausyti unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinti su grūdų malimo procesu. Taip pat šalia malūno įrengtoje kavinėje svečiai gali paskanauti iš vietoje malamų miltų gaminamų patiekalų, dalyvauti vykdomoje edukacinėje programoje „Duonos kelias”.
Kontaktai: +370 686 23348; + 370 687 59106
Adresas: Šlyninkos k., Zarasų rajonas