Maršrutas LUODIS VISIEMS

Maršrutas LUODIS VISIEMS

4 val.   7 km

Gražutės regioninis parkas siūlo išskirtinę galimybę keliauti žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Įgyvendinant tarptautinį projektą ,,Žalieji maršrutai be kliūčių” prie Luodžio ežero Sabalunkų stovyklavietėje įrengta baidarių prieplauka, pritaikyta žmonėms su judėjimo negalią. Šioje prieplaukoje saugiai į baidarę gali persėsti ir vaikai, ir senjorai.
Maršrutas LUODIS VISIEMS skirtas pažinčiai su Luodžio ežeru.Tik vandens turistai turi unikalią galimybę pamatyti parko geologines vertybes – Luodžio ežero suformuotas ežerines nerijas – Žvėrinčiaus ir Juodojo rago pusiasalius. Luodis – šeštas pagal dydį Lietuvos ežeras (1320 ha), kranto linija – 28,5 km. Ežeras iš rytų į vakarus ištįsęs 6,6 km, vidutinis gylis 6,5 m. Giliausi ežero duburiai (18,4 m) yra plačiausioje rytinėje jo dalyje. Ypač didelė, siaura ir gili įlanka tęsiasi pietryčių link ir vadinama Plavėjų įlanka (kitas jos pavadinimas Kopta). Rytinėje ir vakarinėje ežero dalyse yra dvi didelės salos – Alaunės ir Sadausko. Į rytinę ežero dalį įteka Šventoji, o išteka iš šiaurės rytų ežero kampo.
Keliaujančius Luodžio ežeru nuolat lydi akmeninis Salako bažnyčios bokštas (72 m!). Tai aukščiausias iš tašytų lauko akmenų pastatytas statinys Lietuvoje. Legenda pasakoja, kad Luodyje yra nuskendęs auksinis varpas, kuris kartais tekant saulei iškyla į ežero paviršių ir suskamba. Laimingas tas, kuris jį išgirsta.