Vandens trasos

Gražutės regioniniame parke suskaičiuojama per 70 vandens telkinių, užimančių 5700 ha. Parke dar daug vaizdingų ežerų – Luodžio, Samavo, Asavo, Šiurpio, Švento, Veprio, Ligajos, Ažukalnio, Zalvo ir kt.
Gražutės regioniniame parke yra Šventosios, didžiausios Lietuvos upės, ištakos. Hidrografiniu požiūriu pažymėtini tokie unikumai kaip benuotakiniai Švento ir Šiurpio ežerai, sudėtingiausią konfigūraciją visoje Lietuvoje turintis vandens telkinys – Antalieptės marios su gražiu salynu ir unikaliu pusiasalių raizgynu, didelis Luodžio ežeras su jame esančiomis dviem nerijomis-ragais, ypatingu nuolydžiu pasižymintis Šavašos upelis. Švento ežeras, kuriame pastebimi didžiausi vandens horizonto svyravimai, yra savotiškas hidroklimatinis barometras. Buveinių įvairove išsiskiria Smalvo ir Smalvykščio ežerai.
Gražutės regioninis parkas puiki vieta keliauti vandeniu. Tokiai kelionei reikia tik pasiryžti, o reikiamą inventorių – kajakus, kanojas, valtis, vandens dviračius irklentes (NAUJIENA!) įsigysite: ,,zygiaibaidaremis.lt”, MB ,,Irklas”. Inventorių kelionėms vandeniu kartu su žygio ar ekskursijos organizavimo ir vedimo paslaugomis galite įsigyti: LitWild / MB Miško takeliais.