Ar jau viešėjote „Paukščių karalystėje”?

Data: 2017. 06. 06
Š. m. mokslo metų pabaigoje Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos Magučių ugdymo skyriaus lavinamosios klasės mokiniai, užimtumo grupės jaunuoliai su mokytoja Jolanta, specialiąja pedagoge Liuba ir mokytojo padėjėja Marija vykome į Gražutės regioninį parką dalyvauti edukacinėje programoje „Paukščių karalystėje“. Salako lankytojų centre mus pasitiko Gražutės regioninio parko vyr. specialistas Vytautas Eidėjus su kuriuo keliavome Salako pažintiniu taku pažinti paukščių.
Nuostabu, jog Luodžio ežero pakrantėje įrengtas pažintinis takas pritaikytas žmonės, turintiems judėjimo negalią. Take stebėjome aliuvinio miško augalus. Vienas iš jų – tai buvo žydinti žiognagė. Ragavome, jos saldžių žiedų, liaudyje vadinamų gegutės duonele. Koks sutapimas – ragaujant žiognagės virš galvų sukukavo gegutė. Keliaudami taku klausėmės volungės, pečialindos, didžiosios krakšlės balsų. Besigrožėdami gamta priėjome paukščių stebėjimo bokštelį. Nuo jo pro Gražutės regioninio parko žiūronus matėme visus ežere nardančius ir plaukiojančius vandens paukščius. Vaikai stebėjo ausytąjį kragą, laukį, gulbę.
Paminėtina, kad kiekvienais metais balandžio 16 dieną šiame paukščių stebėjimo bokštelyje prie Luodžio ežero nuo 4 iki 10 val. ryte stebimi paukščiai, čia jų galima pamatyti ar išgirsti per penkiasdešimt skirtingų rūšių! Sužinojome, kad geriausia paukštelius stebėti anksti ryte, tekant saulei. Jie tada būna aktyviausi. Giesmele praneša apie užimtą teritoriją, turškiasi vandenyje, tvarko lizdus, maitina savo jauniklius. Įgudę paukščių žinovai geba atpažinti visus paukštelius iš jų balsų. Vytautas vaikams parodė remezos lizdą papasakojo kaip šie paukšteliai suka lizdus nendryne 2-3 metrų aukštyje ant šakų kabančių virš vandens.
Pastebėję paukštelius, grįžome taku atgal. Turėjome užduotį surasti paslėptus kiaušinius. Daugiausia jų surado Karolis. Taip atėjome iki Salako stovyklavietės. Mokinių laukė įdomi užduotis – nusipiešti paukštelį be teptuko ir pieštuko, bet prieš tai turėjome užsirašyti plunksna ant popieriaus lapo savo vardą. Štampavome piešinius pirštukais ir delniukais guašu. Užduotis buvo maloni ir visiems patiko. Po to rinkome įvairią gamtinę medžiagą lizdo statybai. Vytautas pavaišino arbata iš pienių, raktažolių žiedų, pušų pumpurų, kurią išvirė ant laužo. Na, o kokia ekskursija be saldumynų ir keptų dešrelių ant laužo, kuriomis pasirūpino įstaigos administracija. Padėkojome Vytautui už puikią edukacinę programą. Mokytoja Jolanta padovanojo ugdytinių pagamintus, vilna apveltus, švelnius muiliukus. Paviešėje paukščių karalystėje, Pilni įspūdžių, laimingi grįžome namo.
Zarasų ,,Lakštingalos“ mokyklos Magučių ugdymo skyriaus specialioji pedagogė-metodininkė Liuba Venediktova.