Ar kada nors susidraugausime su žiema?

Data: 2015. 02. 19
Gilios pusnys, trumpos ir pilkos dienos, žvarbus šaltis ir kitos niūrios mintys užplūsta išgirdus ką nors minint žiemą. Taip ir norisi skrist į saulėtąją Turkiją ar Fuerteventuros salą. Tačiau 24 jaunuoliai iš Lietuvos ir Danijos mano kitaip. Jie metė iššūkį nuostatai, kad Žiemą gamtoje nėra ką veikti.
Jau beveik savaitė kaip šie jaunuoliai kiekvieną dieną išbando vis kitas veiklas ir žiemos pramogas Gražutės regioniniame parke: ledo žygis užšalusiais ežerais, Užgavėnių kaukių, Morės ir kitų šiaudinių skulptūrų gaminimas, dalyvavimas Blynakepio varžytuvėse su Salako miestelio bendruomene, poledinė žūklė ant Luodžio ežero, inkilų kėlimas sparnuočiams Degučių pažintiniame take, nendrinių žibintų gaminimas. O kur dar lauže keptos bandelės ir bulvės su spirgučiais, pušų arbatos ir kvapnių kadagio uogų ragavimas...
Nustebote, kad tiek skirtingų veiklų galima nuveikti žiemą saugomoje teritorijoje? Dar labiau nustebsite, sužinoję, kad šie jaunuoliai atvykę į Gražutės regioninį parką turi mažiau galimybių nei jų bendraamžiai. Jie turi vienokią ar kitokią protinę negalią, tačiau tai jiems nėra kliūtis bendrauti ir mokytis kartu gamtoje. Gražutės regioniniame parke šie jaunuoliai kasdien įgyja naujų žinių ir socialinių įgūdžių, patiria tarpkultūrinį mokymąsi, ugdosi kitų kompetencijų reikalingų sėkmingai integracijai į visuomenę.
Gražutės regioniniame parke Zarasų Lakštingalos mokyklos Magučių ugdymo skyriaus, Jaunuolių dienos centro (Panevėžys), neįgaliųjų mokyklos Limfjordsskolen (Danija) jaunuoliai dalyvauja tarptautiniame jaunimo mainų projekte “Mind the WINter“ (Angl. „Susidraugauk su žiema“). Projektas finansuojamas ES programos Erasmus+ lėšomis. Projektą koordinuoja VšĮ „Actio catholica Patria“ ir Gražutės regioninio parko direkcija.
Kviečiame šį šeštadienį (vasario 21 d.) į projekto „Susidraugauk su žiema“ baigiamąjį renginį Gražutės regioniniame parke.
Sušalusius ir sušilusius vaišinsime arbata, bandelėmis keptomis ant laužo.

Programa:
15 val. – Sniego skulptūrų konkursas Laisvojoje aikštėje (Salakas, Zarasų r.)
16 val. – Fotoparoda „Susidraugauk su žiema“ Gražutės regioninio parko lankytojų centre (Laisvoji a. 14, Salakas).