Edukacija: ,,Susikurk savo graudulinę žvakę Perkūno dienai''

Data: 2020. 02. 01
Lietuvoje vasario 2 d. yra žinoma, kaip Grabnyčios, arba Perkūno diena. Ši diena buvo siejama, būtent, su žvake, dar vadinama Grabnyčia arba Grauduline. Grabnyčios dienai buvo paprotys susisukti po plonytę vaško žvakę (perkūninę) arba būdavo einama į bažnyčias įsigyti šventintų žvakių.
Taigi, susitinkame 2020 02 01 11 val. Gražutės regioninio parko Lankytojų centre (Laisvoji aikštė 14, Salakas) ir čia galėsite prieš pat Perkūno dieną pasigaminti savo Graudulinę žvakę. Tiksliau, netgi 3 žvakes.
Nuo seno buvo tikima, jog vasario 5 d. pasigamintas žvakes reikia apnešti triskart aplink stalą ar židinį, po to visiems namiškiams kryžmai padeginti plaukus ties kakta, pakaušiu ir paausiuose – apsaugai nuo žaibų ir nuo visų kitų nelaimių. Senoliai tikėdami, kad graudulinė žvakė atgina perkūnijos grėsmę, vos užslinkus audros debesims, ją uždegdavo ir statydavo ant palangės. Pradedant statybas, gabaliukas graudulinės žvakės būdavo paslepiamas pirmojo vainiko sankirtoje. Bitininkai į naują avilį įdėdavo sukryžiavę du graudulinės gabaliukus - „kad velnias spiečiaus neišvestų“.
Visa tai ir daug kitų įdomybių JŪSŲ laukia 2020 02 01.
Taip pat susitikimo metu bus atskleistos GRAUDULINIŲ ŽVAKIŲ GAMYBOS PASLAPTYS. Būtent, tuo pasirūpins ,,Medūkyje'' edukatorė (MB ,, Vaitukaičiai" narė), ūkininkė - bitininkė (bitininko žmona) DALIA VAITUKAITIENĖ.
Planuojama, jog edukacija truks apie 3 val.
KAINA: 5 €;
EDUKACIJOS DALYVIŲ SKAIČIUS RIBOTAS.
BŪTINA REGISTRACIJA (iki sausio 31 d. 12 val.):
+370 678 65085 ar kristina.ivanovaite@sartaigrazute.am.lt