GAMTA – GERIAUSIAS STADIONAS

Data: 2019. 05. 18
2019 m. gegužės 18 d. drauge su 150 pasaulio šalių minint Tarptautinę muziejų dieną bei Tarptautinę Šiaurietiško ėjimo dieną Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija bendradarbiaudama su Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuru Zarasuose įgyvendino 20 km žygį „Sėlių pėdsakais sekant“. Žygio metu keliaujant magiška „Antalieptės žiedo“ aplinka didelis dėmesys buvo skirtas vietovardžiams. Juk 2019 m. Seimo paskelbti vietovardžių metais.
Žygyje dalyvavo 26 žygeiviai. Tarp jų, du nuostabūs keturkojai – augintiniai – „žygio varikliukai“: Berta ir Grantas. Didžioji dalis žygeivių buvo iš Zarasų. Labai džiugino, jog „Svajonių komandos“ gretas papildė vilniečiai.
Keliaudami „Antalieptės žiedu“ žygio dalyviai aplankė Antalieptės Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią, Basųjų karmelitų vienuolyną bei rūsius. Žygeiviai mėgavosi Šventosios ir Šavašos upių sukurtu įspūdingu Antalieptės apylinkių kraštovaizdžiu, pažino tradicijas ir kultūrą, kurią jau prieš šimtus metų sukūrė čia gyvenę sėliai, o dabar puoselėja vietiniai gyventojai. Žygiuodami nuo vieno objekto iki kito žygio dalyviai išgirdo seniausias legendas, aiškinančias vietovardžių-hidronimų: Antalieptės, Sėlupio, Šventosios atsiradimą. Žygio dalyviai pažino Šavašos pažintinį taką, įspūdingą Verslavos piliakalnį, vienintelę kalnų tipo hidroelektrinę Lietuvoje ir dar daug kitų, ne mažiau įdomių ir paslaptingų vietovių tokių, kaip Lūžų akmuo su dubeniu, kur buvo aukojamos aukos likimą verpiančioms deivėms...
Žygio metu žygeiviai pietavo Šalinėnų atokvėpio aikštelėje. Joje pažino Antalieptės marių grožį, sužinojo, kiek ežerų susijungė į vieną, antrą pagal dydį Lietuvoje dirbtinį tvenkinį. Ilsėdamiesi žygeiviai spėliojo, kokias paslaptis slepia Antalieptės marių žydrosios gelmės.
Užminus daug mįslių apie Antalieptės marias žygio dalyviai susipažino su Šalinėnų kaimu bei Žvilbučių dvaro sodyba ir jos XIX a. liaudies architektūros tradicijas menančiais pastatais.
Žygis buvo baigtas „Lieptų kaime“ – Antalieptėje, persikeliant per Šventosios upę – „Beždžionių tiltu“. Pereidami jį žygeiviai patyrė paskutiniuosius žygio stebuklus.
Žygio „Sėlių pėdsakais sekant“ metu užsimezgusios naujos pažintis būtų užtvirtintos. Perėjus „Beždžionių tiltą“ žygeiviai į automobilius neskubėjo. „Svajonių komanda“ nukeliavo į Antalieptės parką, tvarkomą Inovatorių slėnio. Čia buvo aptarti žygio įspūdžiai. Žygeiviai apdovanoti.
Pabaigai, dėkojame mūsų naujajai rekreacininkei Vaidai Vaitavičiūtei-Maciulevičienei ir Antalieptės seniūnijai už sutvarkytas: perdažytas ir nuvalytas nukreipiančiąsias „Antalieptės žiedo“ rodykles, išvalytus krūmynus bei pakeles.