Gražutės regioniniame parke įvyko „Ekofestivalis“

Data: 2019. 07. 02
Lietingą šių metų birželio 29-30 d. Gražutės regioniniame parke Antalieptėje (Zarasų r.), vyko renginys „Ekofestivalis“ skirtas šeimoms, negalią turintiems asmenims ir visiems žmonėms neabejingiems prasmingam ir aktyviam laisvalaikiui gamtoje. Dviejų dienų renginyje apsilankė daugiau kaip 300 asmenų iš Vilniaus miesto, Anykščių, Molėtų, Panevėžio, Zarasų rajonų ir Latvijos (Preili, Aglonos ir Riebini savivaldybių). Ekofestivalio svečiai Gražutės regioniniame parke dalyvavo aktyviose praktinėse veiklose, tokiose kaip daugkartinių maišelių gamyba, medinių šaukštų drožyba, vandens kokybės tyrimuose, vandenslobių paieškose irklentėmis, žygiuose dviračiais ir basomis, klausėsi pranešimų apie žiedinę ekonomiką ir jos veikimo principus, geruosius ekoverslų pavydžius, tvarų ūkininkavimą.
Ekofestivalis organizuotas įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos projektą LLI-349 „Vandens resursų panaudojimas ekoturizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje“, Learn Eco Travel.
Renginio metu daug dėmesio buvo skirta aplinkosaugai. Ekologės Agnės Prokopaitės organizuotoje praktinėje vandens tyrimų veikloje vaikai ir tėveliai tyrė vandens kokybę rinkdami ir palygindami Šventosios upės dugno ir Antalieptės kūdrų bestuburius. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su švariausio šalies ežero Švento biologine įvairove ir palyginti ją su kitų vandens telkinių. Dar daugiau džiaugsmo visiems suteikė ekologės organizuoti rytiniai paukščių stebėjimai Gražutės regioniniame parke esančiame Šavašos kraštovaizdžio draustinyje. Nors birželio pabaigoje paukščiai jau mažai aktyvūs, tačiau miške pavyko išgirsti tarškančią karietaitę, čiulbančią pilkąją pečialindą, klykaujančią juodąją meletą ir daug kitų miško paukščių.
Didelio renginio dalyvių entuziazmo susilaukė keliautojo iš Ukrainos Antono Zamulko organizuotas žygis, kurio metu buvo žygiuojama basomis stebėti naktinės Gražutės regioninio parko gamtos. Žygeiviai brido rasotomis Antalieptės apylinkių pievomis, atsargiai tipeno spygliuota Lūžų miško paklote, merkė kojas į šaltą Šavašos upelio vandenį. „Anksčiau niekada neteko patirti tiek daug emocijų ir pojūčių gamtoje, tai buvo nauja teigiama patirtis. Dabar jau žinau kaip svarbu žygiuojant be batų atsargiai statyti kojas ir mėgautis gamtos teikiamu pėdų masažu!“ – patirtimi dalinosi renginio dalyvė Inese iš Latvijos.
Renginio metu dalyviai geriau pažino Gražutės regioninio parko rekreacinius išteklius, praktiškai išbadė aktyvius ir prasmingus laisvalaikio leidimo būdus gamtoje, išbandė projekto metu įsigytą turistinį inventorių (irklentes, neįgaliesiems pritaikytą paplūdimio vežimėlį). Tikimės, kad po šio renginio atvyks daugiau ekologinio turizmo entuziastų ne tik į Gražutės regioninį parką bet ir projekto partnerių teritorijas.

Projekto pagrindinis partneris:
Preili apskrities administracija
Projekto partneriai:
- Molėtų rajono savivaldybės administracija;
- Panevėžio miesto savivaldybės administracija;
- Riebini apskrities administracija;
- Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija;
- Anykščių rajono savivaldybės administracija;
- Aglona apskrities administracija.
Finansavimo šaltinis: Europos regioninės plėtros fondas
Finansavimo dydis: 525 465,06 €
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Sartų ir Gražutės regioninių parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.