Įvyko mokymai „Kaip bendrauti su žmonėmis, turinčiais negalią, teikiant paslaugas turizmo sektoriuje?“

Data: 2014. 11. 19
Lapkričio 13 dieną, ketvirtadienį, Antalieptės daugiafunkciniame centre nuo 10 val. vyko Gražutės regioninio parko direkcijos organizuojami mokymai „Kaip bendrauti su žmonėmis, turinčiais negalią, teikiant paslaugas turizmo sektoriuje“. Šie mokymai, tai tarptautinio Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos projekto „Green routes without obstacles“ dalis. Projektu siekiama sudaryti galimybes judėjimo negalią turintiems žmonėms poilsiauti gamtoje, kurti tam pritaikytas infrastruktūras, šviesti turizmo Mokymuose dalyvavo atstovai iš Zarasų krašto muziejaus, turizmo agentūrų, kaimo turizmo sodybų, maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, Sartų regioninio parko direkcijos, Zarasų viešosios bibliotekos, ir kiti asmenys dirbantys turizmo sektoriuje.
Mokymų metu Gražutės regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Vytautas Eidėjus pristatė tarptautinį projektą “Žalieji maršrutai be kliūčių”- papasakojo apie rugpjūčio mėnesį vykusią stovyklą, kurioje dalyvavo judėjimo negalią turintys žmonės bei moksleiviai iš Zarasų rajono, pristatė maratoną, kurio metu judėjimo negalią turintys asmenys naudodamiesi specialiais varytuvais pervažiavo Lietuvą, Latviją ir Baltarusiją. V.Eidėjus taip pat išsamiai papasakojo apie Gražutės regioniniame parke esančią infrastruktūrą pritaikytą asmenims turintiems judėjimo negalią. Mokymų lektorė Jurgita Masiulionytė dalyviams pristatė universalios aplinkos dizaino koncepciją, išaiškino kas yra negalia ir kokia ji gali būti, pateikė daug pavydžių su kokiais sunkumais susiduria neįgalieji keliaudami ar tiesiog norėdami patekti į tam tikrą įstaigą. Dalyviai sužinojo, kaip tinkamai bendrauti su klausos, regos, judėjimo ir kitokią negalią turinčiais asmenimis, iš pirmo žvilgsnio nustatyti vežimėlių tipus ir suprasi, kokios pagalbos gali prireikti klientams. Lektorės visų mokymų metu į aktyvią veiklą įtraukė visus dalyvius, todėl mokymai buvo smagūs ir verčiantys susimąstyti.
Už pateiktą informaciją yra visiškai atsakinga Gražutės regioninio parko direkcija ir ši informacija jokiu būdu negali būti naudojama Europos Sąjungos nuomonei reikšti.

vyr. specialistas
Vytautas Eidėjus