JAUNIEJI EKOREINDŽERIAI ATMINA!

Data: 2017. 05. 24
Gražutės regioniniame parke vis dažniau tenka išgirsti jaunuolius save vadinančius ekoreindžeriais. Įdomu, kas tie „Jaunieji ekoreindžeriai“ ir ką jie veikia Gražutės regioniniame parke?
Jaunaisiais ekoreindžeriais save vadina jaunuoliai, jau antrus metus dalyvaujantys Gražutės regioninio parko neformaliojo vaikų švietimo programoje. Šie jaunuoliai visų pirma linksmai ir prasmingai leidžia laiką laukinėje parko gamtoje. Atranda parko gamtos ir kultūros vertybes, jas puoselėja. Ekoreindžeriai nuolat iššūkiauja ir mokosi įveikti kliūtis, išlikti gamtoje bei veikti komandoje.
Gegužės 19-21 d. keturiolika Jaunųjų ekoreindžerių dalyvavo žygyje dviračiais. Jaunuolius žygyje lydėjo Sartų ir Gražutės regioninių parkų vyr. specialistas Osvaldas Visockas ir parko savanoris Ignas Matušovas. Žygis buvo skirtas patikrinti planuojamą pažintinio maršruto trasą „Lūšies takas“ Gražutės regioniniame parke. Žygio metu jaunuoliai aplankė Kiemionių piliakalnį, Čepeliškių pilkapyną, Antalieptės marių kraštovaizdžio ir Šventosios hidrografinį draustinius, tyrinėjo čia esančias vertybes. Jaunimas tobulino komandinio darbo įgūdžius, ugdėsi organizacinius gebėjimus.
Smalsu, ką apie šį žygį galvoja patys Jaunieji ekoreindžeriai? Štai šešiolikmetė dalyvė Kamilė, su grupe įveikusį per 50 km, sako vis dar negalinti patikėti, kad per savaitgalį sugebėjo įveikti iššūkių pilną trasą. „Man labiausiai patiko testuoti naują maršrutą „Lūšies kelias“. Buvo labai linksma keltis per melioracijos griovį. Žygio metu supratau, kad labai svarbu klaidžiame miške neatsiskirti nuo grupės“, – pasakojo mergina. Jai linksmai pritarė iki ausų purvu apsitaškę bendražygiai.
Pasak Sartų ir Gražutės regioninių parkų direktoriaus Sauliaus Mažiulio, šiandien jaunuoliai yra nutolę nuo gamtos, jos nepažįsta ir turi daug nepagrįstų baimių. Tai, kas mūsų vaikystėje atrodė savaime supranta, šių laikų jaunuoliams yra didžiulis iššūkis. Todėl parko jaunųjų ekoreindžerių programa siekiame suburti aplinkosauga besidominčius vaikus ir sudaryti sąlygas gamtinių reiškinių bei procesų pažinimui ir stebėjimui, aplinkotyrinių darbo įgūdžių formavimui ir kūrybinei veiklai. Dalyvaudami šioje neformalaus vaikų švietimo programoje jaunuoliai įgyja pasitikėjimo savimi, bus puikūs Lietuvos piliečiai su vertybinėmis nuostatomis. „Šiems jaunuoliams jau nebereikės aiškinti, kodėl stovyklauti galima tik tam skirtose vietose“, – jaunuoliais džiaugėsi Sartų ir Gražutės regioninių parkų direktorius Saulius Mažiulis.
Jaunuoju ekoreindžeriu gali tapti kiekvienas jaunuolis, kuris nori geriau suprati save, pažinti parko gamtos vertybes, leistis į nuotykius su bendraminčių būrių. Svarbu, kad jaunuolis turėtų galimybę kartą per mėnesį savaitgalį atvykti į Gražutės regioninio parko lankytojų centrą ir dalyvauti su kitas jaunaisiais ekoreindžeriais suplanuotoje veikloje. Nori prisijungti prie Gražutės regioninio parko jaunųjų ekoreindžerių? Susisiek su programos koordinatoriumi O. Visocku el. paštu osvaldas.visockas@sartaigrazute.am.lt.