Kas į šeimadienį, o kas į bulviakasį...

Data: 2015. 09. 22
Praėjusį šeštadienį rugsėjo 19 dieną rudenėjanti gamta padovanojo giedrą ir šilumą. Nuo ankstaus ryto žmonės, kol jų dar neaplenkė šernai, suskubo kasti bulves. Kokie dar šernai? Ogi tie patys, kurių nepaguldė kiaulių maras ir nekliudė taikli medžioklio kulka. Na, o tie, kurie nusprendė derliumi pasidalinti su šernų šeimyna, atvyko į Gražutės regioninį parką švęsti Gražučio ŠEIMADIENIO.
Įdomu, kodėl Gražutės regioninio parko direkcija jau antrą kartą šiemet organizavo renginį skirtą šeimoms?
Visu pirma todėl, kad meilę gamtai reikia ugdyti nuo mažų dienų. O regioniniame parke Sabalunkų kaime prie Luodžio ežero įgyvendinat tarptautinį projektą „Žalieji maršrutai be kliūčių“ įrengta unikali stovyklavietė. Joje esanti lauko infrastruktūra yra pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Akivaizdu, kad tokios erdvės labai tinka ir senjorams, ir šeimoms su mažais vaikais, ir damoms su dailiais aukštakulniais. Taigi, čia į gamtą galima patekti be kliūčių. Tuo įsitikino ir renginyje dalyvavę svečiai. „Bulvių neauginame, todėl kiekvieną savaitgalį, stengiamės su šeima ištrūkti į gamtą. Pirmą kartą su Dominykų šiandien plaukiojome baidare.“, - džiaugėsi jauna mama Kristina iš Utenos.
Paminėtina, kad Sabalunkų stovyklavietėje pasinaudojus 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis įrengta baidarių prieplauka, kurioje, patogiai pateksite į baidarę tikrai nesušlapsite kojų.
Gražutis ŠEIMADIENIS neprailgo, nes parko reindžeriai ir savanoriai kvietė dalyvauti įvairiose veiklose. Šventės dalyviai su parko specialiste Austėja stebėjo rudeninę vandens paukščių migraciją. Luodžio ežere dabar pulkai traukiančių laukių, besibūriuojančių ančių. Savanoris Jorge iš Ispanijos mokė taisyklingai ištarti bene populiariausią ispanišką žodį manjana (ispn. rytoj). Parko savanorės Austėja ir Sonata, demonstravo, kaip virš laužo išsikepti cinamonines bandeles ir vaišino arbata.
Na, o arbatą buvo galima pasisaldinti ekologišku Janinos Milašienės medumi. Ne tik pasisaldinti, bet ir padegustuoti skirtingų rūšių medų. Šventėje dalyvavusi bitininkė daug papasakojo apie jos bityne surinktą medų. Koks sutapimas! Šeimadienyje, kelminius inkilus gaminęs atntalieptiškis Zenonas Striška, sakė, kad kitoje šventėje mielai pademonstruos ne tik senovinių inkilų bet ir tradicinių kelminių avilių gamybą. Tikėkimės, kad taip ir bus.
Dėkojame visiems dalyvavusiems renginyje „Gražutis Šeimadienis – į gamtą be kliūčių“ ir Jungtiniam techniniam sekretoriatui padovanojusiam Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos atminimo dovanėles.
Iki kito susitikimo gamtoje!
Gražutės regioninio parko direkcija
P.S. Jei ir jūs norite dalyvauti kitame šeimadienyje – draugaukime socialiniame tinkle Facebook arba sekite naujienas www.grazute.lt.