Lietaus nebijo tik grybautojai ir... dviratininkai

Data: 2015. 09. 28
Gražutės regioniniame parke Smalvų kraštovaizdžio draustinyje grybaujantys visaginiečiai jau pastebėjo lyg grybus po lietaus atsiradusias medines meniškai išdrožinėtas rodykles. Puošniose rodyklėse greta užrašų „Visaginas“, „Pašventė“ taip pat nurodyti ir atstumai. Vis dėlto, kam skirtos šios rodyklės? Gal paklydusiems grybautojams ieškantiems kelio į namus?
Rugsėjo 26 d. dviračiais keliaujančiai bendruomenei renginio metu „Mink į Gamtą“ buvo pristatytas naujas dviračių maršrutas „Visaginas-Pašventė“ Gražutės regioniniame parke. Šis 11 km dviračių maršrutas sujungia Visagino miestą su dviračių maršrutu Gražutės didžiuoju dviračių žiedu. Lietingas šeštadienis neišgąsdino pačių drąsiausių dviratininkų, kurie susirinko į Visagino kultūros namus.
Visagino merė Dalia Štraupaitė šiltai pasveikino renginio dalyvius, ji palinkėjo ištvermės ir geros nuotaikos minant dviračius naujuoju maršrutu. Gražutės regioninio parko direktorius Osvaldas Visockas, atsidėkodamas už stiprų palaikymą ir idėją sujungti Visagino miestą su Gražutės regioniniu parku, Visagino merei D. Štraupaitei įteikė parko turistinį žemėlapį, kuriame pažymėtas naujasis maršrutas. „Manau, kad kartu bendradarbiaudami su Visagino miesto savivaldybe nuveiksime daug prasmingų darbų ir visaginiečių, ir gamtos labui. Dabar svarbiausia bendradarbiauti su UAB „Lietuvos geležinkeliais“ ir įrengti saugią perėją per geležinkelį.“ – sakė parko direktorius O. Visockas.
Paminėtina, kad dviratininkų maršrutas prasideda iškart už geležinkelio stoties. Kol kas perėjos šioje vietoje nėra, todėl parko lankytojai turėtų būti itin atsargūs persivesdami dviratį per kliūtį. „Nors traukinių eismas šioje vietoje neintensyvus, tačiau mums keliaujantiems su mažais vaikais, bet kokia kliūtis kelia nepatogumų, kad ir šiandien merkiant lietui teko vaikus išlaipinti iš dviračio priekabos, o jai pernešti per bėgius prireikė dar vieno žmogaus pagalbos“ – įspūdžiais dalinosi renginio dalyvis su dviem mažamečiais vaikais.
Svarbu paminėti, kad šį naują maršrutą ir meniškai drožinėtas rodykles sukūrė ir įrengė 12 Europos savanorių tarnybos projekto „Nature takes me higer“ dalyvių. Jaunuoliai iš Airijos, Latvijos, Estijos, Prancūzijos ir Bulgarijos vieną mėnesį dirbo su geriausiasis šio krašto tautodailininkais Zenonu Striška ir Sauliumi Savicku iš Antalieptės. Pasak jaunuolių, jie ne tik pramoko naujo amato, bet ir pažino Gražutės regioninio parko vertybes, susirado naujų draugų. Kol Gražutės regioninis parkas pilnas grybų, kviečiame visus išbandyti ir įvertinti naują dviračių maršrutą.
Nuoširdžiai dėkojame Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato pareigūnams už suteiktą palydą renginio „Mink į Gamtą“ dalyviams, bei Visagino miesto kultūros namų kolektyvui už šiltą pastogę.