Lietuvos žmonių su negalia sąjunga aktyviai pradeda savo veiklas projekte „Žalieji maršrutai be kliūčių“

Data: 2014. 07. 16
Siekiant prisidėti prie lygių galimybių sudarymo gamtos turizmo srityje Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos pasienio regionuose, pritaikant infrastruktūrą ir šviečiant turizmo paslaugų teikėjus Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) kartu su projekto partneriais - Gražutės regioninio parko direkcija (Zarasų rajonas), Dagdos savivaldybės taryba (Latvija), Dagdos neįgalių žmonių brolija "Nema" (Latvija), Valstybinė gamtos apsaugos institucija "Eko-rosi" (Vitebskas, Baltarusija) - įgyvendina projektą „Žalieji maršrutai be kliūčių“. Paramos gavėjas - Gamtos išsaugojimo agentūra (Sigulda, Latvija).
Svarbiausias projekto renginys, kurį vykdys LŽNS kartu su partneriais VŠĮ „Retenė“ (Pakruojis) – žmonių su negalia ir visų projekto partnerių atstovų maratonas neįgaliųjų vežimėliais ir dviračiais per visas projekto teritorijas Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje. 25 žmonės su negalia ir kiti dalyviai daugiau kaip 350 km. planuoja įveikti per 8 d. Maratonas vyks rugpjūčio mėnesį. Jis prasidės Salake, Zarasų raj. prieš maratoną surengiant poros dienų pasirengimo stovyklą. Maratono metu bus skleidžiama idėja, kad keliauti gamtoje gali ir žmonės, judantys neįgaliųjų vežimėliais ar turintys kitas judėjimo negalias – reikia tik trupučio pagalbos ir kūrybos šiems tikslams pasiekti. Taip pat bus dalinamasi informacija apie gamtoje pritaikytas vietas ir šio projekto metu įkurtus infrastruktūrinius objektus, tinkamas turizmui žmonėms su negalia, vyks susitikimai, diskusijos su vietos savivaldos atstovais, populiarinant neįgaliųjų turizmą ir turizmą apskritai.
Lietuvos žmonių su negalia sąjunga turi didelę patirtį organizuojant žmonėms su negalia įvairaus pobūdžio renginius gamtoje. Minėto projekto rėmuose liepos mėnesio 21-23 d. LŽNS vykdys Gražutės regioninio parko teritorijoje Luodžio ežero pakrantėje įkurtos valčių prieplaukos testavimą ir tinkamumą žmonėms su negalia.
Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos neįgaliųjų organizacijoms bus išdalinta 7000 bukletų su turizmo
žemėlapiais. 100 turizmo paslaugų teikėjų bus apmokyti atpažinti ir tinkamai aptarnauti žmones su negalia. Bus išleistos techninės rekomendacijos, kaip pritaikyti gamtos turizmo infrastruktūrą neįgaliųjų poreikiams. Keletas gamtos turizmo vietų Gražutės regioninio parko (Lietuva), Raznos nacionalinio parko (Latvija) teritorijose, Zaborjės kaime (Baltarusija) bus sutvarkytos taip, kad taptų tinkamos naudotis ir žmonėms su negalia.
„Džiaugiamės prasmingu bendradarbiavimu su projekto partneriais Gražutės regioninio parko direkcija ir tikime, kad projektas „Žalieji maršrutai be kliūčių" paskatins visuomenę gerinti turizmo paslaugų kokybę ir tinkamumą žmonėms su negalia, bei atkreips dėmesį į žmonių su negalia pastangas judėti laisviau, norą keliauti, aplankant gamtos objektus“ – sako Ginta Žemaitaitytė, projekto „Žalieji maršrutai be kliūčių“ partnerių Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė.
Daugiau informacijos apie Europos kaimynystės ir partnerystės priemonę, Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio bendradarbiavimo programas galima rasti interneto svetainėje www.enpi-cbc.eu.
Daugiau informacijos dėl projekto „Žalieji maršrutai be kliūčių“ renginių Salake: Ginta Žemaitaitytė,
projekto koordinatorė Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, ginta.zemaitaityte@gmail.com, 865242652 ir
Vytautas Eidėjus Gražutės regioninio parko direkcijos vyr. specialistas vytautas@grazute.lt, 838559425.
Europos kaimynystės ir partnerystės priemonė 2007-2013 bendradarbiavimo per sieną programa Latvija-Lietuva-Baltarusija
Projektas „Žalieji maršrutai be kliūčių“