Paslaptingas vabzdžių gyvenimas

Data: 2015. 06. 02
Baigiantis mokslo metams, gegužės 28 dieną Zarasų ,,Lakštingalos“ mokyklos Magučių ugdymo skyriaus lavinamosios klasės mokiniai ir jų pedagogės lankėsi Gražutės regioniniame parke edukacinėje programoje ,,Paslptingas vabzdžių gyvenimas“. Edukacinė programa vyko prie Salako, Sabalunkų stovyklavietėje, pritaikytoje žmonėms su judėjimo negale. Ją vedė Gražutė regioninio parko vyr. specialistas Vytautas Eidėjus. Jam talkininkavo trys savanoriai iš užsienio šalių.
Pirmiausia vyko susipažinimo ir apšilimo žaidimai. Po to – vabzdžių paieškos, jų gaudymas tinkleliu, stebėjimai, gamtinės medžiagos rinkimas ir vabzdžių ,,viešbučio“ įrengimas. Mokiniai tikrai turėjo galimybę susipažinti su toje vietovėje gyvenančiais vabzdžiais, jų išvaizda, kūno sandara, mityba bei nauda žmogui. Per mikroskopą stebėjo vorų, blakių, boružių, uodų, drugių, straubliuočių, aštuonkojų ir kitų vabzdžių išorinę kūno sandarą, sudėtines jų akis, kurios sudarytos iš daugelio akučių-facečių, antenas, burnos aparatą bei kojų narelių dydį ir formą. Ypatingai mokinius sudomino vabzdžių sparnų įvairovė. Taip pat jie sužinojo, kad vabzdžiai sunaikina daug nuodingų amarų, kurie kenkia augalams. Vėliau rinko įvairią gamtinę medžiagą ir statė vabzdžiams namelius.
Savanorės pažaidė su mokiniais žaidimą atminčiai lavinti ,,Prisimink ir surask tokį pat“. Pabaigoje mokiniai dar apsilankė Gražutės regioninio parko lankytojų centre, kur šios veikos įspūdžius ,,paliko“ ant didelio popieriaus lapo. Ši programa mokiniams buvo naudinga ir paliko daug įspūdžių, suteikė žinių ir ,,žinoma“ buvo gera pabūti visiems kartu prie laužo, aptarti dienos įspūdžius, atsigerti karštos arbatos, išsikepti ant medinio iešmo bandelių (kuriomis pasirūpino Vytautas) bei suvalgyti karštų dešrelių, keptų ant laužo ( kuriomis pasirūpino mokyklos direktorė Irena Bagdanavičienė).
Pilni įspūdžių, laimingi grįžome namo. Dėkojame vyr. specialistui Vytautui Eidėjui ir visiems Gražutės regioninio parko darbuotojams už nuoširdumą, palankumą, geranoriškumą, supratimą, kad mūsų mokinių negalia jiems nėra kliūtis mokytis kartu gamtoje ir įgyti naujos patirties.

Zarasų Lakštingalos mokyklos Magučių ugdymo skyrius spec. pedagogė – metodininkė Liuba Venediktova