Projektas ,,Žalieji maršrutai be kliūčių“ – dar viena žmonių su negalia integracijos į mūsų bendruomenę priemonė

Data: 2014. 08. 05
Pagrindinis tikslas, kurio siekia šio projekto rengėjai ir įgyvendintojai - gamtos išsaugojimo agentūra (Latvija), Gražutės regioninio parko direkcija (Lietuva), Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (Lietuva), Dagdos savivaldybės taryba (Latvija), Dagdos neįgalių žmonių brolija ,,Nema“ (Latvija), Valstybinė gamtos apsaugos institucija ,,Eko-rosi“ (Baltarusija), Latvijos neįgaliųjų organizacijų asociacija SUSTENTO (Latvija), Vitebsko jungtinė viešosios asociacijos organizacija ,,Respublikinė invalidų vežimėlių naudotojų asociacija“ (Baltarusija), stiprinti Lietuvos ir kaimynių šalių Latvijos bei Baltarusijos pažinimo galimybes ir realiai patikrinti esamos turizmo bei poilsio infrastruktūros pritaikymą savarankiškai keliaujantiems negalią turintiems žmonėms. Juk kiekvienas žmogus turi teisę į tą gyvenimo lygį, kuris būtinas jo fiziniam, protiniam, dvasiniam ir socialiniam vystymuisi ir turizmas šioje srityje gali tapti viena iš labai naudingų priemonių žmonių su negalia integravimuisi į šiuolaikinę visuomenę.

Tikime, kad turistiniai maršrutai Zarasų rajone, kaimyninės Latvijos ir Baltarusijos teritorijose gerins žmonių su negalia reabilitaciją bei keis stereotipus, kad aplinkos pažinimo ir svajonių keliauti riba šiems žmonėms yra tik kompiuteris ar kelialapis į sanatoriją. Įrodyta, kad kuo aktyvesnis poilsiaujantis žmogus, tuo didesnė jo nauda socialinei reabilitacijai, savišvietai ir pasitikėjimui savimi.

Svarbu, kad žmonių su negalia maratonai ir keliavimo turistiniais maršrutais idėja valdytų ne tik šiuos žmones ir entuziastus, bet ir kuo didesnę mūsų bendruomenės narių dalį. Todėl šiai siekiamybei palaikyti 2014 m. rugpjūčio 5-7 d. Zarasų rajone įvyks žmonių su negalia ir visų projekto ,,Žalieji maršrutai be kliūčių“ partnerių maratonas. Jo metu, rugpjūčio 5-ąją apsigyvenus Salako miestelyje, įvyks susipažinimo vakaronė su Antalieptės bendruomenės nariais, o rugpjūčio 6 d. bus ne tik treniruojamasi, bet ir lankomasi turizmo infrastruktūros objektuose Salake. Rugpjūčio 7-osios rytą įvyks rikiuotė ir bus duotas maratono startas maršrutui Salako miestelis – Degučių kaimas, kurį jo dalyviai įveiks dviračiais ir varytuvais (rankomis varomais neįgaliųjų vežimėliais su specialiais priedais). Vėliau kelio atkarpą iš Degučių kaimo iki Zarasų miesto pradžios (atvykstant iš sodų), maratono dalyviai įveiks autobusais (dėl kelio Degučiai – Zarasai remonto darbų), o prie Zarasų miesto ribos apie 11.30 val. vėl toliau tęs maratoną maršrutu Šiaulių g. – Vilniaus g. – K. Būgos g. – apžvalgos ratas. Prie jo 13.00 val. įvyks maratono dalyvių susitikimas su Zarasų rajono savivaldybės vadovais, bendruomenės atstovais, o vėliau dalyvaujama ekskursijoje po Zarasų miestą. Viešnagės Zarasuose dieną maratono dalyviai poilsiui ir nakvynei įsikurs prie Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos būstinės ( Palaukės g. 36).

Nuo rugpjūčio 8 d. tolimesnis žmonių su negalia maratonas tęsis maršrutu Medumė-Daugpilis-Slutiškiai-Kraslava-Skaista–Patarniekiai-Kachanovičiai-Rosonai (Latvijos ir Baltarusijos teritorija).

Šio maratono metu bus nuvažiuota apie 365 km (dalis maršruto transporto priemonėmis). Tai iššūkis žmonėms su fizine negalia ir dėl to maratono dalyviams yra svarbus bei reikalingas mūsų nuoširdus palaikymas, draugiška pagalba ir socialinės atskirties mažinimo siekiamybė. Tad būkime aktyvūs sutikę šiuos žmones Zarasų rajono keliuose ir gatvėse, neslėpkime žavesio jų stipria valia, sveiku užsispyrimu, noru gyventi lygiavertį gyvenimą, judėti, siekti tikslo ir būti pripažintais.


Zarasų rajono savivaldybės informacija