Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijoje IX-osios kasmetinės fotografijų ir dailės darbų parodos „Vandens karalystėje“ atidarymas

Data: 2017. 11. 24
Jau pajutome pirmąjį stipresnį šaltuką, išvydome pirmąsias snaiges. Šie ženklai byloja apie atkeliaujančią žiemą, bei didžiąsias šventes. Kaip bebūtų gaila ne už kalnų ir metų pabaiga. Daugeliui žmonių 2017-ieji įsimins kaip vieni lietingiausių metų. Šiais metais būta tiek daug lietaus, jog patvino upės, ežerai. Galima pasijausti lyg gyventume Vandens karalystėje. Šių metų išskirtinis bruožas – kritulių kiekis, padiktavo temą kasmet Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos organizuojamam fotografijų ir dailės darbų konkursui.
Lapkričio 22 dieną direkcijoje atidaryta IX-oji fotografijų ir dailės darbų paroda – „Vandens karalystėje“. Šiais metais parodoje dalyvauja rekordinis moksleivių skaičius. Netoli 140 moksleivių iš Antazavės, Dusetų, Juodupės, Jūžintų, Kamajų, Rokiškio, Salako, Utenos ir Zarasų mokyklų konkursui pateikė fotografijos ir dailės darbus. Mokinių darbai yra unikalus ir nepakartojami, juose yra paslėpta gyli mintis, sekama istorija. Fotografijos darbai spalvingi, pilni gyvybės, prisiminkite taisyklę: kur vanduo – ten gyvybė. Dailės darbai spalvingumu niekuo nenusileidžia fotografijoms ir išsiskiria tuo, jog jie visi tarsi vienas kitą papildo, iš atskirų darbų galima sudėti vandens apytakos ratą.
Į IX-osios fotografijų ir dailės darbų parodos „Vandens karalystėje“ atidarymą atvyko gausus būrys moksleivių, mokytojai ir konkurso komisijos nariai. Renginio vedėja Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos kultūrologė Kristina Ivanovaitė šią šventę pradėjo nuo direktoriaus Sauliaus Mažiulio sveikinimo žodžio. Direktorius susirinkusiems svečiams papasakojo fotografijų ir dailės darbų parodos istoriją, pasidžiaugė tokia dalyvių gausą, spalvingais ir profesionaliais darbais. Vėliau buvo suteiktas žodis komisijos nariams: Alvydui Stauskui – Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui, Romualdui Pučekui – Dusetų meno mokyklos mokytojui – ekspertui, Eugenijui Raugui – Dusetų meno mokyklos mokytojui – metodininkui ir Svetlanai Raugienei Dusetų meno mokyklos mokytojai – metodininkei. Komisijos nariai džiaugėsi tokia darbų gausa, vaikų kūrybiškumu ir vienas už kita gražesniais darbais, palinkėjo kūrybinės sėkmės ateities darbuose.
Po pasisakymų visiems fotografijų ir dailės darbų konkurso „Vandens karalystėje“ dalyviams buvo įteikti padėkos raštai bei parodos katalogai. Galiausiai buvo paskelbti ir parodos laureatai. Fotografijos darbų kategorijoje išskirti šeši įdomiausių darbų autoriai: Evelina Lumbytė, Monika Mackutė, Povilas Klimka, Rokas Širvys, Roman Blinov, Sigita Sterinovič. Šiais metais buvo pateikta netoli 110 dailės darbų, tad ir laureatų šioje kategorijoje daugiau: Evelina Gedzevičiūtė, Aida Novatorovaitė, Aidas Čepėnas, Ainis Špūras, Aura Silvija Kazlaitė, Dainius Venclovas, Arijus Sakalauskas, Endis Narkevičius-Marovas, Jegor Iljin, Mantas Juškėnas, Nojus Žusinas, Brigita Šmerdelytė, Kristupas Kepalas, Auksė Krumpliauskaitė, Austėja Augulytė, Austėja Matijošiūtė, Eglė Beinaraitė, Gytis Pumputis, Natalija Sapožnikova. Visiems laureatams buvo įteikti diplomai, parodos katalogai, knygos „Ypatinga Lietuva“ ir „Atrask Lietuvą“. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais Kultūros centras Dusetų dailės galerija įsteigė atskirą prizą. Šį prizą pelnė ir diplomą gavo Eglė Levandavičiūtė.

Tuo renginys nesibaigė, po padėkų ir diplomų įteikimo dalyvių laukė vaišės, jie aptarinėjo savo ir kitų mokinių darbus, lankėsi Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje.
Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija nuoširdžiai dėkoja visiems moksleiviams ir jų mokytojams dalyvavusiems parodoje, Dusetų meno mokyklai, Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai, laikraščiams „Dusetos“ ir „Zarasų kraštas“, nuostabiems akordeonistams: Martynui, Ignui, Edgarui, Pauliui ir jų mokytojui Juozui Švedui savo muzika sukūrusiems tokią jaukią atmosferą.
Maloniai kviečiame fotografijų ir dailės darbų parodą – „Vandens karalystėje“ aplankyti darbo dienomis Sartų regioninio parko lankytojų centre, adresu: Vytauto g. 5, Dusetos, Zarasų r.