SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASAS – 2021 m.

Data: 2021. 05. 24
Kviečiame šią vasarą ir vėl keliauti po saugomas teritorijas – nacionalinius ir regioninius parkus… Ir įsitikinti, kad nieko nėra gražesnio už mūsų tėviškės gamtą!
Sužinoti, kur yra šaltinių, upių ir upelyčių kraštas, kur gyvena saugoma „geležinė varlė”, kur mėgsta miegoti lapuotynų karalienė miegapelė… Pabuvoti prie giliausio Lietuvos ežero Tauragno, prie aukščiausios Žemaitijoje Medvėgalio kalvos… Pasidomėti mūsų senolių tradicijomis ir papročiais… Pasidairyti į Nevėžio upės vingius nuo apžvalgos bokšto… Pamėginti pažinti retus augalus pelkėje ir atskirti paukščių balsus, saulei kylant virš šilo.

Kelionę galite pradėti nuo Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro – vartų į saugomas teritorijas ir paskui aplankyti 5 nacionalinių ir 30 regioninių parkų lankytojų centrus. Beveik visuose įrengtos įdomiai atraktyvios ekspozicijos, kviečiančios pažinti valstybinių parkų vertybes, susidėlioti maršrutą ir tuomet keliauti į gamtą iš arčiau pažinti jas.
Kaip ir praėjusių metų vasarą, šią vasarą irgi skelbiame SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASO konkursą! Kas per vasarą aplankys visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus bei SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE pasižymės, kad juose buvo, įsigys lankytojo bilietą, tas laimės prizą – knygą apie saugomas teritorijas arba kelioninę kuprinę.
Konkurso sąlygos: keliaukite po saugomas teritorijas nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., užsukite į nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centrus
, pasmalsaukite - ką verta pamatyti gamtoje… Nepamirškite ST pase užsidėti antspaudą! Nepamirškite įsigyti lankytojo bilieto!
Antspaudus bus galima užsidėti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose arba prie jų įėjimo lauke įrengtose vietose.
Surinkę 36 antspaudus (5 nacionalinių, 30 regioninių parkų ir Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro), gausite knygą apie saugomas teritorijas arba kuprinę dovanų (dovanas galėsite atsiimti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre adresu Vilnius, Antakalnio g. 25).

ST pasą (lankstinuką) galite gauti lankytojų centruose arba patys atsispausdinti.
Keliaukite po saugomas teritorijas, atrandant YPATINGĄ LIETUVĄ!
VSTT informacija