Savanorių pajėgos Gražutės regioniniame parke

Data: 2015. 08. 05
Jau penkis mėnesius Gražutės regioniniame parke dirba Europos savanorių tarnybos savanoriai iš Ispanijos ir Armėnijos. Jie čia prisideda prie ekologinio vaikų švietimo, gamtotvarkos darbų, monitoringo, infrastruktūros gerinimo ir dar daug kitų. Čia jie dirbs iki gruodžio mėnesio.
Rugsėjo mėnesį į Salaką atvažiuos 12 Europos savanorių tarnybos savanorių. Kartu su vietos medžio meistrais jie įrengs Gražutės dviračių trasos jungtį su Visagino miestu. Jungties atidarymas numatomas rugsėjo pabaigoje. Tai jau bus trečias kartas, kai parke vyksta trumpalaikė Europos savanorių tarnyba. Prieš metus savanoriai padėjo Antalieptės bendruomenei įrengti dviračių trasą ir Šavašos pažintinio tako gale esantį skulptūrų parką. Europos savanorių tarnybos projektai yra remiami Europos sąjungos pagal Erasmus+ programą.
Džiaugiames, kad savanorišku darbu nusprendė prisidėti ir įmonės UAB „KPMG BALTICS“ kolektyvas. Liepos 10 d. vykdant Gražutės regioninio parko metų planą jie atliko šienavimo darbus Paukščių saloje Antalieptės mariose. Darbo metu buvo nupjauta žolinė bei sumedėjusi augalija.
Liepos 21-30 dienomis vyko tarptautinė darbo stovykla. Jaunimas iš Ispanijos, Belgijos, Slovakijos ir Vokietijos prisidėjo prie gamtotvarkos darbų. Kartu su parko specialistais jie tvarkė Salako pilkapius, Kiemionių piliakalnį, Beržonių pelkę, prisidėjo prie planuojamo pėsčiųjų maršruto įrengimo. Tokios darbo stovyklos parke organizuojamos kasmet. Atvykę jaunuoliai labai smarkiai prisideda prie Gražutės gamtotvarkos planų.
Jei jūs norite prisidėti prie gausaus Gražutės savanorių klubo susisiekite su savanorių veiklos koordinatoriumi vytautas@grazute.lt. Atsižvelgdami į savanorio lūkesčius, gebėjimus, fizinį pasirengimą ir metų laiką, regioniniame parke siūlome šią veiklą:
• įvairūs gamtotvarkos darbai (stepinių pievų ir pelkių atkūrimas, pakrančių tvarkymas);
• pažintinių takų ir trasų priežiūra, gamtos ir kultūros vertybių tvarkymas;
• ekologinis švietimas (ekskursijų vedimas, pagalba organizuojant aplinkosauginius renginius, žygius, stovyklas;
• kraštovaizdžio, gyvosios gamtos ir lankytojų monitoringas.