Tarptautinė savanorystės diena

Data: 2015. 12. 04
Gruodžio 5 diena yra paskelbta Tarptautine savanorystės diena. Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Tarptautinė savanorių diena minima nuo 1985 m., ją paskelbė Jungtinės Tautos. Gražutės regioninio parko savanoriai Ani ir Jorge, pasikvietę Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos savanores Vitą ir Varsenik, bei Zarasų viešosios bibliotekos savanores Clém ir Elvyrą, gruodžio 4 dieną apsilankė Zarasų Ąžuolo gimnazijoje. Mokyklos vienuoliktokams buvo surengta netradicinė anglų kalbos pamoka. Pradžioje Jorge pristatė Erasmus+ galimybes jaunimui, ypatingai akcentavo Europos savanorių tarnybą. Visi savanoriai trumpai prisistatė, papasakojo kodėl jie pasirinko savanorystę Lietuvoje, kokie iššūkiai jų čia laukė ir ko tikėjosi išmokti. Mokiniai drąsiai uždavė rūpimus klausimus savanoriams.
Po pristatymo mokiniai buvo suskirstyti į penkias grupes. Jų užduotis buvo surasti kuo daugiau organizacijų, kurioms reikia savanorių pagalbos Lietuvoje, ir vėliau jas pristatyti visiems. Taip pat pagalvoti, ką jiems tokia savanorystė duotų. Informacijos internete tikrai nebuvo sunku surasti, dėl to pristatymo metu mokiniai tikrai turėjo ką pasakyti. Pamokos pabaigoje vienuoliktokai džiaugėsi, kad Lietuvoje yra tiek daug galimybių, kur gali save realizuoti per savanorišką veiklą. Tikimės, kad jaunuoliai pasirinks bent vieną organizaciją, ir prisidės prie jų veiklos.
Lietuvoje po truputį formuojasi savanorystės tradicijos, bet reiktų formuoti bendrą visuomenės požiūrį į savanorius, savanorišką veiklą. Dažnai žmonės sako, kad jų prioritetas yra uždirbti daugiau pinigų, bet jie nepagalvoja, kad savanoriška veikla suteikia papildomų žinių ir įgūdžių, kuriuos būtų galima panaudoti darbe, o investuoti reiktų tik laiko. Žmonės į savanorystę žvelgia gana siaurai ir nenumato, kad tai suteikia progą domėtis savo mėgstamomis sritimis ir kaupti žinias. Gražutės regioninio parko direkcija nori dar kartą pasidžiaugti ir padėkoti tiems, kurie šiemet buvo savanoriais mūsų parke, ir tikimės, kad ir kitais metais sulauksime ne mažesnio būrio žmonių. Primename, kad norintys prisidėti prie direkcijos veiklos visada gali kreiptis į direkcijos specialistus elektroniniu paštu vytautas@grazute.lt, visit@grazute.lt ar tiesiog atvyki į direkciją Salake.