Žvejoti į Lietuvą atvyksta vis daugiau užsieniečių

Data: 2015. 02. 03
Lietuvos vandens telkiniai tampa vis patrauklesni užsienio žvejams mėgėjams. Pernai leidimų žvejybai užsieniečiams išduota net dvigubai daugiau nei užpernai.
2014 m. metais užsienio šalių piliečiams buvo išduota beveik 5,5 tūkst. leidimų mėgėjų žvejybai valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose. Jie įsigijo 3 501 žvejo mėgėjo bilietą, 1 443 žvejo mėgėjo korteles žvejybai Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose ir 542 žvejo mėgėjo korteles žvejoti lašišas. Už žvejybos leidimus užsienio žvejai į valstybės biudžetą žuvų ištekliams atkurti ir saugoti sumokėjo apie 50 tūkst. Lt (apie 14,5 tūkst. eurų).
Užpernai tokių žvejybos leidimų užsieniečiai įsigijo dukart mažiau: nupirktas 1 796 žvejo mėgėjo bilietas, 322 žvejo mėgėjo kortelės žvejybai Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose ir 411 žvejo mėgėjo kortelių žvejoti lašišas.
Siekiant, kad į Lietuvą atvykstantys žvejai iš užsienio turėtų reikalingą informaciją apie žvejybos galimybes ir sąlygas mūsų šalyje, į anglų kalbą išverstos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės ir Limituotos žvejybos reguliavimo priemonių sąlygos.
Atvykstamojo žvejybos turizmo skatinimas yra vienas iš Aplinkos ministerijos inicijuojamo projekto „Žvejybos rojus“ uždavinių. Jis kuriamas Zarasų ir Molėtų rajonų savivaldybėse.
Aplinkos Ministerijos Visuomenės informavimo skyrius
2015-02-03