Parko produkto ženklas

GRAŽUTĖS REGIONINIO PARKO PRODUKTO ŽENKLAS
Saugomos teritorijos traukia keliautojus savo gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis, tačiau geriems kelionės įspūdžiams lygiai tiek pat svarbi kokybiška bei autentiška produktų ir paslaugų pasiūla: apgyvendinimas, gido paslaugos, tradicinių amatų dirbiniai ir t.t.
Siekiant atkreipti keliautojų dėmesį į produktus ir paslaugas, skatinančias kultūrinio ir gamtinio paveldo pažinimą, tradicinių amatų ar kultūrinių vertybių tąsą, sukurtas Gražutės regioninio parko produkto ženklas. Šis ženklas – tai vienas iš būdų skatinti saugomų teritorijų lankytojus paslaugas ir produktus įsigyti iš vietos gyventojų. Saugomos teritorijos produkto ženklas padės atpažinti, kad paslauga teikiama, ar produktas pagamintas vietos gyventojo. Ženklo turėtojas pirmiausiai bus tas, kuris gyvena ar veiklą vykdo saugomoje teritorijoje, taip pat savo veikla nepažeidžia saugomų vertybių, turi etnografiniam regionui būdingus produktus. Tokiu būdu siekiama skatinti vietos ekonomiką, sudaryti palankesnes sąlygas gyvenantiems saugomose teritorijose, skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir saugomos teritorijos direkcijos. Gražutės regioninio parko produkto ženklas bus suteikiamas šioje teritorijoje pagamintoms prekėms ir paslaugoms, teikiamoms vadovaujantis tokiais kriterijais kaip autentiškumas, gyvosios gamtos tausojimas ir nauda žmonių sveikatai, pritaikomumas nedidelėms lankytojų grupėms, nauda vietos bendruomenei ir kt. Ženklas bus suteikiamas pagal pateiktas paraiškas ir įvertinus atitikimą nustatytiems kriterijams.
Šis ženklas - viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros Lietuvos saugomose teritorijose.
Saugomos teritorijos produkto ženklas bus lengvai atpažįstamas nacionaliniu lygmeniu, nes pats ženklo simbolis „paukštis“ yra bendras visų Lietuvos saugomų teritorijų vietos produktams. Jis padės keliaujantiems atrasti, o vietos žmonėms populiarinti savo bendruomenių projektus ir paslaugas, kurios atitinka pagrindines darnaus vystymosi vertybes.
Paženklinti Gražutės regioninio parko produkto ženklu produktai ir paslaugos bus populiarinami Gražutės regioninio parko Lankytojų centre, tinklalapyje www.grazute.lt žiniasklaidos priemonėse, leidiniuose. Interaktyviame maps.lt žemėlapyje „Keliaujantiems lėtai“ bus pateikiami ženklo naudotojų kontaktiniai duomenys ir trumpas teikiamų paslaugų ir gaminamų produktų aprašymas.
Prekių ar paslaugų teikėjų atitikimą Gražutės regioninio parko produkto ženklo suteikimo kriterijams vertina ir sprendimą dėl ženklo suteikimo priima Sartų ir Gražutės regioninių parkų direktoriaus sudaryta komisija.
Gražutės regioninio parko produkto ženklą turinčiųjų sąrašas:
ELEKTRONINIS KATALOGAS kuriame rasite ir GRAŽUTĖS REGIONINIO PARKO PRODUKTO ŽENKLO TURĖTOJUS
Šeimos verslas ,,Skonus''
„Skonus“ – tai šeimos verslas.
Nedideliame ūkyje įkurtoje manufaktūroje yra gaminami Gelato ledai pagal Italijos meistrų technologiją ir liofilizuoto šerbeto skanėstus. Gamintojai džiaugiasi, galėdami pasiūlyti ledų ir šerbetų, pagamintų iš natūralių produktų, be pridėtinių dažiklių ir konservantų. Gamintojų prioritetas - produkcijos kokybė. Šią užtikrina patikimus tiekėjai, naudojamos nuosavame ūkyje užaugintos uogos ir prieskoniai. Miško gėrybių gamintojai ieško aplink plytinčiame Gražutės regioninio parko miške. Toli nuo mašinų ūžesio...
,,Skonus'' atrasite Zarasų rajone, Zarkiškių kaime. Aplink augančios daugiametės liepos, pušų ir čiobrelių kvapai gamintojus įkvepia naujoms skonių paieškoms, tradicijų ir modernumo gaminamuose produktuose deriniams. Populiariausias vasaros desertas yra papildytas subtiliais lietuviškais skoniais – mėtomis, čiobreliais, liepžiedžiais, medumi.
Atvykite ir šaldikliuose rasite ledus su mėtomis ir šokolado gabaliukais, čiobrelių medumi ir sezamo sėklomis, braškėmis ir avietėmis, šaltalankiais, serbentais, mėlynėmis, lazdyno riešutų ir kavos kremu.
Liofilizuoto šerbeto skanėstai puikiai pakeičia vaikų mėgstamus saldainius, o suderinti su mėgstamu šokoladu - tampa nepakartojamo skonio deriniu prie kavos puodelio. Šio produkto išskirtinumas – sudėtis (tik 10% cukraus ir 90 % uogų ar vaisių).
Kontaktai: Loreta Abramavičienė tel. +37064701787; El.paštas: loreta.abramaviciene@gmail.com
Adresas: Zarkiškių k. 4, Salako sen. Zarasų r.
MB „Miško takeliais“
Susiliek su gamta Lietuvos miškų glūdumoje ir pabėk iš betono džiunglių.
Patyrę vadovai organizuoja ir veda žygius pėsčiomis, storais dviračiais ir baidarėmis (dviračiai ir baidarės nuomojami tik užsisakius gido paslaugą).
Atgaukite jėgas, sustiprinkite sveikatą ir praskaidrinkite mintis savo galvoje.Prisijunkite prie žygio patvirtintomis datomis arba susisiekite, dėl individualaus maršruto pritaikyto grupei.
Yra galimybė organizuoti ir iš anksto suplanuotas, ir paskutinės minutės atostogas – manoma, kad nebūna nei per anksti, nei per vėlai planuoti pabėgimą į gamtą.
MB ,,Miško takeliais'' žygius suplanuoja taip, kad keliautojui nereikėtų niekuo rūpintis. Lankytojams - žygeiviams tereikia užsisakyti žygį, atvykti į išvykimo tašką. MB ,,Miško takeliais'' planuoja maršrutus ir kitus užsiėmimus, užsako nakvynę, organizuoja maitinimą ir dirbtuves, taip pat pasirūpina kitais poreikiais ir klausimais.
Kontaktai: +370 696 23096, +370 626 41011; El. paštas: hello@litwildtravel.com
Adresas: Visaginas
Gidės Dalios Vaitukaitienės paslaugos Rytų Aukštaitijoje arba ,,Keliauk su Dalia"
Keliauti galima labai įvairiai: dieną ar naktį, vienam ar su draugais, pėsčiomis ar ,,su ratais" ir t.t.. O jei keliauji su vietiniu gidu, tai visos kelionės ar žygiai yra ir įdomios, labiau saugios ir tiksliai suplanuotos.
Gido paslaugos - ekskursijos po Rytų Aukštaitiją, organizacinė ir informacinė pagalba. Keliaudamas po Kalvotąją Aukštaitiją pamatai, kad kiekvienas miestelis čia turi savitą veidą, suformuotą savos istorijos, gamtos bei vietos žmonių. Įdomu pamatyti kaip gyvena žmonės ,,unt ta liepta‘‘, ,,unt tas Zalvės‘‘, ar ,,unt Sartų‘‘, kur slepiasi Žaltys Vyžas, kur giedojo ir meldėsi Strazdelis, kur dunkso sala, lyg mažytė Lietuva iš paukščio skrydžio. O kur yra laimingų žmonių miestas, ar žinai? Nors viskam aplankyti vienos dienos tikrai neužteks, kviečiu susipažinti bent su labiausiai dominančiomis vietomis.
Kontaktai: +370 698 29669; El. paštas: dalia.vaitukaitiene@gmail.com
Vaitukaičių bitynas ,,Medūkis"
Jau daugiau kaip 20 metų gyvuojantis Vaitukaičių bitynas veikia vadovaudamasis senaisiais bitininkystės metodais. Viskas daroma galvojant apie bites, o ne tik apie medaus išgavimą.
Šiuo metu bitynas klesti, o darbai jame virte verda... Bityne galima iš arti susipažinti su bičių priežiūra, medaus ėmimo procesu bei paragauti skirtingų rūšių medaus ir įvertinti, kuris jums patinka labiausiai. Visa tai galima padaryti užsisakius ekskursiją. Ekskursijos po bityną metu lankytojams yra pasakojama apie bičių gyvenimą ir darbą avilyje, sužinoma, kaip ir kam bitės gamina medų, duonelę bei daug kitų įdomių dalykų. Taip pat yra mokomasi atakiuoti iš avilio parsineštą korį. Be abejo lankytojai vaišinami skirtingų rūšių medumi. Specialia apranga pasirūpinama.
Edukacijos trukmė: 2 val.
Grupė nuo 5 iki 12 asm.
Būtina išankstinė registracija.
Bityne galima įsigyti: įvairių metų laikų medaus, žvakių, naturalių skanėstų sportuojantiems.
Kontaktai: +370 698 29669; El. paštas: info.medukis@gmail.com
Adresas: Vasaknų g. 1-2, Šlapių k., Dusetų sen., Zarasų raj.
Mildos Mikaliukštienės ekologinis bitininkystės ūkis
Mildos Mikaliukštienės ekologinis bitininkystės ūkis tai smaližiams ir smalsuoliams atvira sodyba, esanti Gražutės regioniniame parke, Pagrandų kaime. 36 metus gyvuojantis ūkis ypatingas tuo, jog jis yra vienoje vietoje. Šiandien šiame ūkyje yra 26 bičių šeimos. Šios medų neša tik iš pievų ir miško augalų. Daug kam patinka viržių ir lipčiaus medus – tamsus, labai švelnaus skonio. O štai pavasarinis – labai šviesus. Jis specifinio skonio, nes surinktas iš pienių ir žydinčių obelų. Šis medus greitai kristalizuojasi. Kokybiškas medus fasuojamas į įvairios talpos stiklainiukus, ant kurių yra etiketės su ūkio rekvizitais. Populiariausias kiekis tarp pirkėjų – 1 kg medaus.
Kontaktai: +370 623 82662
Tautodailininkai Gediminas ir Rita Kairiai
Zarasų rajone daugelis pažįsta Degučių kaime gyvenančius medžio drožėjus, tautodailininkus - senojo šaukščiaus, kubilininkystės, stalystės ir žaislininkystės amatų puoselėtojus Gediminą ir Ritą Kairius. Ieškant naujų pomėgių sau bei norint susipažinti su įdomiais žmonėmis, nuvykite į Degučius. Su medžio drožėjais, tautodailininkais, Rita ir Gediminu Kairiais laikas tikrai neprailgs, o nepastebimai pralėks. Tautinio paveldo sertifikatą turintys bei tęsiantys senąsias drožimo tradicijas amatininkai suteiks galimybę kiekvienam pažinti medžio drožybos įrankius, medienos rūšis, drožybos technikas. Be abejo, tautodailininkai suteiks galimybę ir ką nors išsidrožti ar įsigyti patikusį gaminį. Be to, atvykę į Kairių dirbtuves išgirsite šypsenų lydimą tautodailininkų moto: „Susirask mėgstamą veiklą ir niekada gyvenime tau nereikės dirbti“. Svečiuodamiesi Gedimino ir Ritos kairių dirbtuvėse tikrai išvysite, kaip drožiamas šaukštas, nes anot Gedimino Kairio, tai svarbiausias daiktas žmogaus gyvenime lydintis jį nuo gimimo iki mirties.
Lankantis Gedimino ir Ritos Kairių dirbtuvėse galima ne tik užsisakyti edukacijos paslaugą, taip pat suteikiama galimybė įsigyti amatininkų drožinių: mediniai (spalvoti) žaislai, švilpukai (paukštukai, arkliukai), Zarasų rajone esančių regioninių parkų mediniai magnetai - mini herbai, šaukštai, mentelės, pjaustymo lentelės, samčiai, verpstės ir kt.
Savo dirbinius – įvairaus dydžio šaukštus verdamai uogienei maišyti, sviestui išmaigyti, lenteles daržovėms, duonai, mėsai ir kitiems gaminiams pjaustyti, kočėlus, įvairiausiais raštais išmargintas verpstes ir lazdas, įdomias kaukes tautodailininkai Gediminas ir Rita Kairiai pardavinėja mugėse, turguose, nemažai darbų iškeliauja į užsienį. Tautodailininkų - amatininkų darbai yra spalvingi arba natūralūs medžio drožiniai, menantis šimtus metų gyvuojančias medžio drožybos ir dekoravimo tradicijas.
Kontaktai: Gediminas Kairys +370 686 61174, Rita Kairienė +370 670 46972; El. paštas: saukstumedis@gmail.com
Adresas: Liepų g.18, Degučių k., Degučių sen., Zarasų raj.
Viešoji įstaiga Inovatorių slėnis
Inovatorių slėnis - atvira erdvė gamtoje, kur susitinka istorija, kultūra, technologijos ir žmonės tam, kad gimtų socialinės inovacijos keičiančios pasaulį.
Inovatirių slėnyje galima rengti mokymus, seminarus ar kitus renginius. Inovatorių slėnyje gausu specialistų, dirbančių su socialiniais projektais ir verslu, todėl iš anksto susitarus grupei žmonių gali būti vedami mokymai žmogaus teisių, medijų ir informacinio raštingumo, socialinio verslo, lyderystės, pameistrystės temomis, taip pat ogranizuojami komandos formavimo užsiėmimai. Čia galima atvažiuoti su grupe ar vienam, dirbti, kurti ar ilsėtis.
Kontaktai: +370 604 83856; El. paštas: info@inovatoriuslenis.lt
Adresas: Mokyklos g. 10, Antalieptės k., Antalieptės sen., Zarasų raj.