23 km pėsčiųjų žygis: ,, Starkaus palydos arba vasara pasisuka į rudenį“

Data: 2021. 08. 29
Laikas: 11:00
Vieta: Tiltiškių vandens malūno automobilių stovėjimo aikštelėje (Tiltiškių 4, koordinatės: 632893, 6167921 (LKS); 55.627903, 26.11031 (WGS))
Paskutinė rugpjūčio savaitė gamtoje dažnai būna nuspalvinta besibaigiančios vasaros nuotaika. Kaip sako priežodis: „Rugpjūčio pabaigoje vasara pasisuka į rudenį“. Todėl šis laikas vadinamas nuorudeniu arba parudene; tada gamta atkelia vartus rudeniui. Pirmasis aiškiai pastebimas jo požymis – sutrumpėjusi diena. Antrasis – gandrų (arba gužų, gužučių, garnių, busilų, bacionų, didučių, starkų) išskridimas, užbaigiantis vieną metų rato laiko tarpsnį.
Taigi, 2021 08 29 (sekmadienį, 11 val.) susitikime Tiltiškėse (prie vandens malūno) ir nuotaikingai žygiuodami 23 km palydėkime vasarą bei pasitikime nenumaldomai artėjantį spalvingąjį rudenį, dar vieną staigmenų kupiną metų laiką. Nepamirškite, jog dar ne visi gandrai gali būti išskridę! Todėl nepraleiskite progos įteikti savo paskutinius pavakarius užsivėlinusiam starkui. Be to, šis 23 km žygis bus puiki proga pailsėti ir pasikrauti energijos naujai darbingai savaitei. Keliaukime kartu ir... Palieskime! Pajuskime! Užuoskime! Galbūt... paragaukime! Neskubėkite ir žygyje išgirsite milijonus lietuviško miško garsų.
Žygio eiga:
Susitinkame 10:45 val. Tiltiškių vandens malūno automobilių stovėjimo aikštelėje (Tiltiškių 4, koordinatės:
632893, 6167921 (LKS); 55.627903, 26.11031 (WGS)). Iš čia 11:00 val. keliausime Gražutės mišku. Jame pažinsime:
1) Antrojo pasaulinio karo vokiečių karių kapines;
2) Eidami pro Zalvo ir Šiurpelio ežerus atsidursime paribyje tarp Zalvo hidrogrfinio ir Gražutės kraštovaizdžio draustinių;
3) Visiškai ne šiurpus Šiurpio ežeras mus palydės į Pagrandose esantį Gražutės regioninio parko produkto ženklo turėtojos Mildos Mikaliukštienės ekologinį bitininkystės ūkį;
4) Daugiau nei 50 metų gyvuojantis ūkis ypatingas tuo, jog jis yra vienoje vietoje. Šiandien šiame ūkyje yra net 64 bičių šeimos. Šios įsikūrusios nuo seno įprastuose Dadano aviliuose. Visa tai 08 29 drauge su bitininke Milda lauks Jūsų. Be to, svečiuodamiesi ūkyje sužinosite kokių paslapčių bitės turi. Kokį darbą atlieka bitė statybininkė ar lauko bitė – rinkėja. Taip pat sužinosite apie bites – laiduotuvininkes ir bites – aukles. Galėsite išgirsti įdomybes apie motinėlę ir jos palydoves arba apie karalienę ir jos freilines. Žinoma, susipažinsite ir su tranais. Galiausiai, galėsite gyvai pamatyti, kaip „verda darbas“ bitininko virtuvėje. Už dėmesingumą būsite apdovanoti: galėsite paragauti medučio.
5) Iš ekologinio bitininkystės ūkio keliausime į sėlių genties valdas Samaukoje ir pažinsime IX-XII a. pilkapyną;
6) Iš čia pro Grybiškes, Samavo upę ir Gaideliškes liuliuojančiu Tumiškės mišku leisimės į nuotykius Asavėlio ir Asavo ežerų krantais;
7) Asavo paskutinėje stovyklavietėje pietausime. Žaisime žaidimą. Būkite aktyvūs;
8) Pasistiprinę keliausime per mažulytes gyvenvietes: Balinius, Giteniškes, Gerveliškes, Čigoniškes ir Biržūnus;
9) Iš Biržūnų sugrįšime į Tiltiškių vandens malūną;
10) Tiltiškių vandens malūne žygeivių lauks radijo aparatų kolekcionierius Dalius ir jo gausybė eksponatų;

11) Pabaigai: kad grįžus po žygio netektų ilsėtis tuščiais pilvais, Tiltiškių vandens malūne Jūsų lauks vaišės. O tie, kurie per stipriai pasisotins galės kalorijas sudeginti MINI DISKOTEKOJE.
Tam, kad žygis būtų malonesnis, rekomenduojame avėti avalynę ir dėvėti drabužius tinkamus oro sąlygoms. Tėveliai, kurie nori kartu su mažaisiais leistis į žygį, turėtų atsižvelgti į tai, jog vaikams iki 10 m. šis maršrutas yra per sudėtingas.
Maistas ir gėrimai pietums pagal poreikius. Tačiau, jei ketinate pasistiprinti „iš peties“, prašome nenaudoti vienkartinių indų.
Žygio dalyvio bilieto kaina: 3 €.
Žygis truks apie 6 val. (renkamės 10:45 val.; žygio pradžia – 11:00 val., pabaiga apie 17:00 val.)
Dalyvių registracija BŪTINA!
Registruotis galite iki 2021 08 27 16:45 val.:
sartai@grazute.lt, arba tel.: +370 678 65085.