Didžiosioms metų šventėms ragina rinktis aplinkai draugiškas dovanas iš saugomų teritorijų

Data: 2021. 12. 31
Laikas: 23:59
Vieta: MB „Vaitukaičiai“, Vasaknų g. 1-2, Šlapių k., Dusetų sen., Zarasų raj. arba Tarybų g. 6, Visaginas
Gamtininkai ragina artimuosius ir draugus nudžiuginti darnia dovana iš nacionalinių ir regioninių parkų – rinktis gaminį ar paslaugą, pažymėtą saugomų teritorijų produkto ženklu.
RINKITĖS MŪSŲ - GRAŽUTĖS REGIONINIO PARKO PRODUKTO ŽENKLO TURĖTOJUS:
Dovanų rinkiniai iš Vaitukaičių bityno ,,Medūkis” (norėdami gauti daugiau informacijos paspauskite ant šio pavadinimo;
Žvakės iš Vaitukaičių bityno ,,Medūkis” (norėdami gauti daugiau informacijos paspauskite ant šio pavadinimo;
Aktyvaus poilsio gamtos turai „LitWild“ (norėdami gauti daugiau informacijos paspauskite ant šio pavadinimo.
„Mes dažnai sulaukiame klausimų, kokias verslo ar asmenines dovanas rinktis, kad jos būtų draugiškos aplinkai. Taigi, po savos gamybos dovanėlių mes rekomenduotume rinktis produktus ir paslaugas, pažymėtas antytės ženklu. Visų pirma dėl to, kad tokie produktai ir paslaugos yra draugiškesni aplinkai, jų gamybai naudojamos natūralios medžiagos, dažniausiai – užaugintos toje pačioje saugomoje teritorijoje, šį ženklą gavę tiekėjai vertina savo poveikį aplinkai ir stengiasi jį mažinti. Taip pat – tai vietinė smulkių gamintojų produkcija iš atokiausių ir gražiausių Lietuvos vietovių. Įsigydami ją, jūs prisidedate prie vietos ekonomikos plėtros, padedate kaimui gyvuoti. Be kita ko, šie gaminiai dažnu atveju atspindi ir konkretaus regiono kultūrinį savitumą, o tiekėjai yra saugomų teritorijų sąjungininkai, aktyviai įsitraukiantys į gamtosaugines iniciatyvas”, – sako nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos „Baltijos aplinkos forumas” specialistė Rita Grinienė.
Saugomų teritorijų produkto ženklą gavę tiekėjai augina ar surenka produktus švarioje gamtoje, paslaugas vykdo irgi būdami draugiški aplinkai, – antrina Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovė Diana Rakauskaitė. Nacionalinių ir regionininių parkų direkcijos komisijose vertina produktus, sukurtus saugomoje teritorijoje ir tik geriausiems suteikia Saugomų teritorijų produkto ženklą.
Stebina „Antytės” ženklo turėtųjų fantazija ir kūrybingumas. Ar teko ką nors girdėti apie kavas iš gudobelės sėklų, varnalėšų šaknų, morkų ar erškėtuogių? Pasirodo, kad jas skanavo mūsų protėviai, bet mes kažkuriuo metu pametėme šių gėrimų tradicijas. Stebina ir gamintojų, pasišventimas savo darbui. Jie labai kruopščiai parenka sudedamąsias dalis ir apie juos gali pasakoti valandų valandas.
Saugomų teritorijų produkto ženklas – „Antytė” – buvo sukurtas 2013 m. Jo tikslas – skatinti darnų turizmą ir vystymąsi. Pretenduojantys gauti šį ženklą tiekėjai turi atitikti darnaus vystymosi vertybes – aplinkai palankesnė veikla, kultūrinio ir gamtinio paveldo puoselėjimas, vietos bendruomenių gerovė, saugomų teritorijų vystymasis. Šį ženklą suteikia specialios komisijos kiekvienoje saugomoje teritorijoje. Lietuvoje šiuo metu yra apie 200 šiuo ženklu sertifikuotų tiekėjų.
Tad kalėdinėms dovanoms kviečiame rinktis vietinę smulkių gamintojų produkciją iš unikaliausių Lietuvos vietovių – saugomų teritorijų.
Kalėdoms ragina rinktis aplinkai draugiškas dovanas iš saugomų teritorijų.
Daugiau informacijos:
Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė
Rita Grinienė

Tel. nr. 862237720
El.p. rita.griniene@bef.lt
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistė Diana Rakauskaitė d.rakauskaite@vstt.lt
www.gamtoje.org