Edukacija: ,,Margučių marginimas Aukštaitijoje"

Data: 2022. 04. 02
Laikas: 11:00
Vieta: Gražutės regioninio parko Lankytojų centras (Laisvoji aikštė 14, Salakas)
Šių metų balandžio 17-18 d. švęsime Šv. Velykas. Tai gilių tradicijų šventė. Pagrindinis Šv. Velykų simbolis – margutis. Senovėje tikėta, kad dažytas kiaušinis yra sakralus, turintis magiškos galios, jame telkiasi kosminė kūrybos galia, gebanti pratęsti gyvybę Žemėje. Margučio raštai, piešiniai išreikšdavo žmogaus suvokimą apie tai, kas yra aplink, o laiko ir erdvės struktūros vaizduojamos ornamentuose.
Taigi, kaip manote, kokiais raštais šiemet galėtų būti papuošti Jūsų margučiai? Kokią istoriją Jūsų pasirinkti raštai pasakotų? Kokios margučių spalvos dominuotų? Ar rinktumėtės kiaušinių marginimą vašku, o gal pirmumą teiktumėte skustinių margučių kūrimo technikai? NEŽINOTE?
MES GALIME JUMS PADĖTI. Jums te reikia 2022 04 02 (šeštadienį) 11 val. atvykti į Gražutės regioninio parko Lankytojų centrą ir sudalyvauti NEMOKAMOJE Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos organizuojamoje edukacijoje: „Margučių marginimas Aukštaitijoje“. Edukacija bus ypatinga, nes ją kuruos menininkė, pedagogė, tautodailininkė Odeta Tumėnaitė – Bražėnienė.
Edukacijos metu sužinosite daug įdomių dalykų apie Šv. Velykų tradicijas, margučių spalvų ir simbolių, raštų reikšmes, pažinsite natūralias dažymo priemones, išmoksite marginti kiaušinius vašku bei pažinsite skustinių margučių kūrimo techniką. Taip pat turėsite galimybę išsiaiškinti, kaip išsirinkti drūčiausią kiaušinį velykiniams žaidimams.

EDUKACIJAI IŠ ANKSTO TURĖSITE PASIRŪPINTI IR SU SAVIMI TURĖTI TIK:

1-2 (galbūt 3) kietai virtus (pageidautina baltus, naminius) kiaušinius. Siūlome kiaušinius prieš verdant nuvalyti ir bent 12 valandų palaikyti vandenyje. Tai padeda tinkamai paruošti kiaušinio lukštą marginimui. Be to, žinosite ar verdant kiaušinis nesuskils.
VISOMIS KITOMIS PRIEMONĖMIS IR MEDŽIAGOMIS BŪSITE APRŪPINTI.
EDUKACIJOS TRUKMĖ: 2 val.
KAD VISUS DALYVIUS GALĖTUME TINKAMAI APRŪPINTI MARGINIMUI REIKIAMOMIS PRIEMONĖMIS IR MEDŽIAGOMIS PRIVALOTE REGISTRUOTIS:
el. p.: kristina.jurgeleviciene@sartaigrazute.am.lt arba tel. +370 678 65085
EDUKACIJA: NEMOKAMA