Edukacija ,,Susikurk savo Graudulinę žvakę"

Data: 2022. 01. 29
Laikas: 11:00
Vieta: Gražutės regioninio parko Lankytojų centras (Laisvoji aikštė 14, Salakas)
Lietuvoje vasario 2 d. yra žinoma, kaip Grabnyčios, arba Perkūno diena. Ši diena buvo siejama, būtent, su žvake, dar vadinama Grabnyčia arba Grauduline. Grabnyčios dienai buvo paprotys susisukti po plonytę vaško žvakę (perkūninę) arba būdavo einama į bažnyčias įsigyti šventintų žvakių.
Taigi, susitinkame 2022 01 29 11 val. Gražutės regioninio parko Lankytojų centre (Laisvoji aikštė 14, Salakas) ir čia galėsite prieš pat Grabnyčias pasigaminti savo Graudulinę žvakę. Tiksliau, netgi 2 žvakes (vieną žvakę išliesite ant rato pildami vašką, kitą – susisuksite iš vaškienos). Už papildomą mokestį bus galima išsilieti žvakių naudojant silikonines formas.
Nuo seno buvo tikima, jog vasario 2 d. pasigamintas žvakes reikia apnešti triskart aplink stalą ar židinį, po to visiems namiškiams kryžmai padeginti plaukus ties kakta, pakaušiu ir paausiuose – apsaugai nuo žaibų ir nuo visų kitų nelaimių. Senoliai tikėdami, kad graudulinė žvakė atgina perkūnijos grėsmę, vos užslinkus audros debesims, ją uždegdavo ir statydavo ant palangės. Pradedant statybas, gabaliukas graudulinės žvakės būdavo paslepiamas pirmojo vainiko sankirtoje. Bitininkai į naują avilį įdėdavo sukryžiavę du graudulinės gabaliukus - „kad velnias spiečiaus neišvestų“.
Visa tai ir daug kitų įdomybių JŪSŲ laukia 2022 01 29. Taip pat susitikimo metu bus atskleistos GRAUDULINIŲ ŽVAKIŲ GAMYBOS PASLAPTYS. Būtent, tuo pasirūpins ,,MEDŪKIO'' EDUKATORIAI DALIA ir RIMAS VAITUKAIČIAI.
EDUKACIJOS METU BUS GALIMA ĮSIGYTI IR GAMINIŲ IŠ BITYNO „MEDŪKIS“.
Planuojama, jog edukacija truks apie 2 val.
KAINA: 5 €;
EDUKACIJOS DALYVIŲ SKAIČIUS RIBOTAS
max 21 asmuo.
BŪTINA REGISTRACIJA
(iki sausio 28 d. 12 val.): +370 678 65085 ar kristina.jurgeleviciene@sartaigrazute.am.lt