Nuotolinė edukacija: ,,Margučių marginimas Aukštaitijoje''

Data: 2021. 03. 30
Laikas: 18:00
Vieta: Nuotoliniu būdu ZOOM platformoje
Šių metų balandžio 4-5 d. švęsime Velykas. Tai gilių tradicijų šventė. Pagrindinis Velykų simbolis – margutis. Senovėje tikėta, kad dažytas kiaušinis yra sakralus, turintis magiškos galios, jame telkiasi kosminė kūrybos galia, gebanti pratęsti gyvybę Žemėje. Margučio raštai, piešiniai išreikšdavo žmogaus suvokimą apie tai, kas yra aplink, o laiko ir erdvės struktūros vaizduojamos ornamentuose.
Kviečiame susikurti savo Velykų simbolį – margutį dalyvaujant nuotolinėje edukacijoje: „Margučių marginimas Aukštaitijoje“ su menininke pedagoge tautodailininke Odeta Tumėnaite – Bražėniene 2021 03 30 18:00 val.
Edukacijos metu sužinosite daug įdomių dalykų apie Šv. Velykų tradicijas, margučių spalvų ir simbolių, raštų reikšmes, pažinsite natūralias dažymo priemones, išmoksite marginti kiaušinius vašku bei pažinsite skustinių margučių kūrimo techniką. Taip pat edukacijos dalyviai išsiaiškins, kaip išsirinkti drūčiausią kiaušinį velykiniams žaidimams.
EDUKACIJOS DALYVIAI NAMUOSE TURĖS PASIRŪPINTI ŠIOMIS PRIEMONĖMIS:
•1-2 (galbūt 3) kietai virti kiaušiniai;
•Natūralus vaškas, indelis vaškui lydyti, arbatinė žvakelė;
•Medinis pieštukas, smeigtukas plokščia galvute;
•Aštrus peiliukas;
•Įvairių spalvų maistiniai dažai (būti pasiruošus bent 2 spalvas; būtina geltona spalva; pasirūpinkite, jog dažų koncentracija būtų dvigubai stipresnė nei įprastai; naudokitės dažų instrukcija, kurioje bus nurodyta, ką naudoti koncentratui: druską ar actą).
•Popierinis rankšluostis arba servetėlės.
EDUKACIJOS TRUKMĖ:
1 – 1,5 val.
EDUKACIJA VYKS ZOOM PLATFORMOJE.
Nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams.
REGISTRUOKITĖS:
el. p kristina.ivanovaite@sartaigrazute.am.lt
arba tel. +370 678 65085
Edukacijos kaina: 3 £