SUSKAIČIUOK DRUGIUS

Data: 2021. 07. 11
Laikas: 11:00
Vieta: Virtualiai @Valstybinesaugomuteritorijutarnyba, @SaugomairTAU ir @NacionalinisLankytojuCentras Facebook paskyrose, gyvai – Dubysos regioniniame parke.
Margaspalviai drugiai – vienas vasaros simbolių. Nuostabiausiais raštais išmarginti jų sparnai džiugina ir didelių, ir mažų gamtos mylėtojų akis. Turbūt patys ne kartą pievoje esame skaičiavę, kiek drugių skraido aplinkui. Šįkart kviečiame juos suskaičiuoti kartu, Dubysos regioniniame parke!
Drugius galima suskaičiuoti visur: pievoje, miške, parke, sode – tiek kaimo, tiek miesto pakelėse. Drugių populiacijų gausos stebėjimas yra svarbus aplinkos pokyčių matavimo metodas ir be to – įdomus ir atpalaiduojantis būdas praleisti laisvalaikį, padedantis suprasti Lietuvos drugių įvairovę ir apsaugos būklę. Šis užsiėmimas puikiai tinka ir dideliam, ir mažam, tad kviečiame į užsiėmimą, kuriame daugiau sužinosite, kaip skaičiuojami drugiai ir kokios pagalbinės priemonės tam naudojamos.

Kada: Liepos 11 d., sekmadienį, 11 val.
Kur: Virtualiai @Valstybinesaugomuteritorijutarnyba, @SaugomairTAU ir @NacionalinisLankytojuCentras Facebook paskyrose, gyvai – Dubysos regioniniame parke.

REGISTRACIJOS FORMA: https://cutt.ly/6mqDmQW
RENGINYS NEMOKAMAS!
Užsiėmimo metu jus lydės televizijos laidų vedėja Jovita Vitkauskė, o drugelius skaičiuoti padės ir užsiėmimą ves Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyr. specialistė Inga Banytė.
Teorinėje renginio dalyje bus trumpai pristatoma Dubysos regioninio parko ekspozicija, Europos drugių stebėjimo schema (European Butterfly Monitoring Scheme - eBMS) bei virtuali programėlė „Buterfly count“. Stebėjimo metu bus galima naudotis gausiai iliustruotais bei lietuvių kalba parengtais lauko gidais. Praktinė renginio dalis – drugių skaičiavimas pievoje. Vykdant Europos drugių stebėjimo programą (eBMS), duomenys dažniausiai renkami per ”Transektas”. Tai fiksuotas maršrutas, kuriame drugiai yra skaičiuojami reguliariai, geriausia kartą per savaitę ar dvi. Kitas variantas - registruoti drugius „15 minučių stebėjimo“ metu. Tai susideda iš drugių skaičiavimo 15 minučių tam tikroje srityje. Tai gali būti takas, apribota teritorija (pvz. sodas) ar tiesiog konkretus taškas. Renginio metu kartu stebėsime ir skaičiuosime drugius Dubysos šlaite, Maslauskiškiuose, esančioje pievoje, gencijoninio melsvio buveinėje. Pievos atstumas nuo Dubysos regioninio parko lankytojų centro bus apie 11 km, tad iki vietos reikės pavažiuoti automobiliu. Kviečiame dar geriau pažinti nuostabaus grožio Lietuvos gamtą ir drugius. Iki susitikimo pievoje!
SAUgoma ir TAU!
#butterflycount #monitoring #transect #butterflies #saugoma
TRUMPOJI RENGINIO NUORODA FACEBOOK‘E
VSTT informacija