Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Zalvynė“

Data: 2015. 06. 14
Laikas: 15:00
Vieta: Šavašos pažintinis takas, Antalieptės seniūnija, Zarasų r.
Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Zalvynė“ vyksta nuo 2004 metų kasmet. Kelia didelį susidomėjimą šalies folkloro ansambliams įvairia programa. Tai penkių renginių ciklas, apimantis keletą etnokultūros sričių- regioninę dainavimo , šokio, muzikavimo kultūrą, vaišingumo ir kulinarinio paveldo tradicijas, senąją ikikrikščioniškąją apeiginę kultūrą, kurią restauruojame prie Lūžų dubenuoto akmens, laisvą, geriausiai skambančią programą, kurią dalyviai pateikia trijų krašto bažnyčių šventoriuose, vietinėms bendruomenėms.
Dalyviams atlieka keletą namų darbų - pateikti savo atrastų kulinarinio paveldo receptų, nes šiais metais kalbėsime ir garbinsime bulvę. Tai ir valgysime bulves su lupynom o popietės metu kepsime bulvinius blynus, kuriais vieni kitus vaišinsime su įvairiausiais padažais ir priedais. Apdainuosime, apkalbėsime kvietimą į namus ir prie stalo su paprastais kasdieniais valgiais.
Šeštadienio pavakarėje buriuosimės Zarasų Sėlių aikštėje, kurioje skambės visų kolektyvų gražiausios dainos bei tradicinių dainų improvizacijos. Klausysime grupių „Aisva“ ir „Marga muzika“, šoksime iki 23 val. ir vaišinsimės vėlyva vakariene - šiupiniu. Tikimės zarasiečių ir miesto svečių apsilankymo nuotaikingame gražiame vakariniame koncerte
Pernakvoję Zarasų žemėse ūkio mokyklos vandens sporto bazėje, sekmadienio rytą pradėsime išvykomis į parapijas. Vyksime į Turmantą, Aleksandravėlę ir Baltriškes. Grįžę iš koncertų ir pasistiprinę, jau atsisveikiname su Zarasais ir važiuojame į Šavašos pažintinį taką, kuriame be įspūdingo ėjimo taku su ūkavimais, skudučių ir ragų susišaukimais, sustosime prie Dubenuotojo akmens. Atiduosime garbę ir duoklę mūsų tradicinės kultūros pramotėms ir protėviams, aukuro ugnele susijungsime laiko ir erdvių tiltais su senove. Skambės sutartinės. Lūžų galulaukėje kepsime kiaušinienę , šoksime ir atsisveikinsime atitartinių sąšaukomis, kurios ilgam pasilieka dalyvių širdyse ir skamba kelionėse namo.
PROGRAMA
Birželio 13 d.
10:00 - 14:00 val. Mokymai. Ragai, sutartinės, šokiai, būgnelis. Zarasų kultūros centre
15:00 val. Festivalio atidarymas. Kolektyvų pristatymas, sveikinimai festivaliui „Viskas iš bulvių“
Vaišingumo tradicijų ir kulinarinio paveldo popietė Šlyninkos vandens malūne.
19:00 val. „Zalvynė“ Festivalio dalyvių autentikos ir improvizacijų programa Zarasai Sėlių aikštė
20:30 val. Folkroko grupių koncertas Sėlių aikštė Moderniojo folkloro grupė „AISVA“ (Jonava) ir grupė „MARGA MUZIKA“ (Vilnius)
Birželio 14d.
"Dainų skryneles" atidarome Šventoriuose po mišių
11:00 val.Turmanto, Aleksandraveles,
12:00 val. Baltriškių bendruomenėms Šventoriuose po mišių
Šavašos pažintiniame take
15:00 val. Skudučių ir ragų sutartinės pažintiniame take
15:30 val. „Dobilėli, dobile“ Aukuro aukojimas ir sutartinių ratas
prie Lūžų dubenuoto akmens
17:00 val. Tradicinių šokių pyne prie laužo, kiaušinienės kepimas
18:30 val. Atitartinių sąšaukos, atsisveikinimas
Dalyviai:
„Bitula“ir „Šilinukai“ – Kaunas, „Dolija“ – Vilnius, „Kupolytė“ ir „Sietynas“- Utena,
“Kukutis“ – Molėtai, „Vyjūnytė“ – Kupiškis“, „Radastėlė“- Visaginas,
„Saulala“, „Sartukai“, „Čiūta“ ir „Ramtatūris“ – Zarasų rajonas