Ligaja – Antalieptės marios

1 d.   16 km

Kelionės pradžia Ūžėniškių kaime, Ligajų kraštovaizdžio draustinyje. Pasižvalgius nuo Ūžėniškių piliakalnio viršūnės, prasideda kelionė vandeniu. Vingiuojant 136 ha ploto Ligajų ežeru priplaukiamas tiltas Čepeliškių kaime.
Ligajas – rininis ežeras. Jo krantai aukšti, statūs, apaugę medžiais ir krūmais, ežeras ilgas ir siauras, nusidriekęs iš pietvakarių į šiaurės rytus beveik 5 kilometrus. Prieš įplaukiant į Ligajykščio ežerą, galima apžiūrėti Kiemionių piliakalnį. Ligajykštis – nedidelis 600 – 700 metrų ilgio siauras ežerėlis, apaugęs vandens augalija. Per šį ežerėlį prateka šio maršruto „vinis“ – Ligajos upelis. Per tankius lapuočių miškus įmantriai vingiuodamas, tai gilus, tai seklus upeliukas apie 3 kilometrus savo vandenis gena į Antalieptės marias. Labai įspūdingas kraštovaizdis šio upelio žiotyse: buvusio malūno liekanos, pakrantėje – Kiemionių kaimas, iš kurio atsiveria puikus reginys į Antalieptės marias.
Besižvalgant po marias svarbu nepamiršti, kad nuo Ligajos upelio žiočių iki šio maršruto paskutinio taško, Bikėnų kaimo, apie 5 kilometrai. Plaukiant būtina apskaičiuoti laiką ir jėgas: labai dažnai mariose pučia stiprūs vėjai, tad ir bangos čia būna nemažos, o plaukti tenka visai nepavėjui.