Pelkių diena Gražutės regioniniame parke

Pelkių diena Gražutės regioniniame parke
Vasario 2-oji – Pasaulinė pelkių ir kitų šlapynių diena. O vasario trečiąją sinoptikai užtikrintai prognozavo orą, idealiai atitinkantį šios dienos pavadinimą, todėl su nerimu laukėme rytdienos – kiek gi drąsuolių išdrįs orų iššūkiui.
Abejonės išsisklaidė (kaip ir prognozuotas blogas oras), kai pamatėme miško takeliais Degučių pažintiniame take besirenkančius talkininkus! Toliau viskas vyko kaip liaudis sako “kaip per sviestą”.
Pažintis su aukštapelke ir žemapelke – gyvai.
Talka pelkėje – šalinome jaunas pušaites, skatinančias pelkės užaugimą.
Čiobrelių ir melisos arbata su laužo dūmo prieskoniu.
Parko direkcijos patalpose laukė pelkininkystės produktų paroda ir visa, kas susiję su pelkėmis.
Visų dėmesį prikausčiusi dr. Jūratės Sendžikaitės, pelkių ekologinio atkūrimo ir gamtos apsaugos ekspertės, paskaita “Gyvybės pynė: pelkė ir žmogus” apie pelkių gyvenimą ir ištisas kartas žmonių, gyvenusių pelkėse.
Pelkininkų dirbtuvėlės “įdarbino” visus talkininkus – tai buvo galimybė kiekvienam susipažinti ar išmokti pasigaminti nendrinį sodą.
O pabaigoje visų laukė siurprizas – praėjusių Pasaulinės pelkių dienos dalyvės Gintarės Laurikėnienės gamtiniais piešiniais pasipuošusios dovanėlės renginio dalyviams.
Nuoširdus ačiū visiems Pelkių dienos idėjų skleidėjams, draugams, talkininkams, dalyviams ir rėmėjams!
Didžiausias ačiū – Lietuvos Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondui už pagalbą ir bendradarbiavimą!
Renginį parėmė:
Projektas „Pelkių atkūrimo skatinimas darant poveikį teisėkūrai, didinant visuomenės sąmoningumą ir įtrauktį, siekiant šalies ŠESD emisijų sumažinimo“, finansuojamas Klimato kaitos programos lėšomis, kurią administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra
Projektas „EUKI – pelkininkystės plėtra žemės ūkyje Baltijos šalyse“ (EUKI-Baltics), finansuojamas Europos klimato kaitos švelninimo iniciatyvos (EUKI), kurią remia Vokietijos federalinė ekonomikos ir klimato apsaugos ministerija (Vokietija)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *