Prašome pagalbos varliagyviams!
Prašome pagalbos! Nuotraukoje – tik viena iš keleto vakare išgelbėtų – nuo kelio važiuojamosios dalis patrauktų varliagyvių atstovė – pilkoji rupūžė (lot. Bufo bufo).
Šiuo metu prasideda intensyvi varliagyvių migracija. Šylant orams, ypač po lietaus, varliagyviai dar intensyviau keliaus… Todėl labai norėčiau visų paprašyti, kad vairuotojai, pamatę „kupstelį“ ant kelio, jį apvažiuotų, o jei yra galimybė – sustotų ir patrauktų nuo kelio, svarbu į tą pusę, į kurią gyvūnas ir bandė keliauti. Nebijokite, jokia varlytė ar rupūžė jums įkąsti ar kažkaip kitaip Jūsų sužeisti negali, o ir palietus rupūžę tikrai jūsų oda netaps karpota. Tai – mitas. Rupūžės ginasi kitaip – išleidžia vandens atsargas, paimtos į rankas, tai ne šlapimas, o tik vanduo, kurį rupūžės „nešiojasi“, o prireikus sudrėkinti odą – tą vandenį išleidžia…
Pėstieji, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai – ir jūs saugokite varliagyvius. Ypač svarbu apsaugoti stambias pateles, kurios neužilgo bus „pilnos“ ikriukų. Tai – varliagyvių kiaušinėliai dar vadinami kurkulais! Štai, nuotraukoje puikus labai stambios pilkosios rupūžės, motininės patelės pavyzdys…
Kodėl svarbu išsaugoti varliagyvius, ateityje parašysime ilgesnį tekstą, o dabar apie esmę – jie suėda daug, žmonių taip nemėgstamų uodų, lervų, musių, šliužų, erkių ir kt. Todėl norėdami turėti aplinką su mažiau tokių nepageidaujamų bestuburių – saugokite varliagyvius!
Prašau, pasidalinkite šiuo įrašu! Kartu mes galime išsaugoti daugybę mažų dūšelių.
Gerardas Paškevičius, Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyr.specialistas
Gerardo Paškevičiaus nuotrauka