Žalieji maršrutai be kliūčių

Pradžia: 2013. 12. 31

Pabaiga: 2015. 06. 30

Finansavimo šaltinis: Europos kaimynystės ir partnerystės priemonė 2007-2013 bendradarbiavimo per sieną programa Latvija-Lietuva-Baltarusija.

Finansavimo dydis: 172 337,90 €

Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose gausu gamtos parkų, ežerų ir miškų. Gamtos parkai yra pritaikyti turistų reikmėms, tačiau apie neįgaliuosius dažnai pamirštama.Todėl, siekiant prisidėti prie lygių galimybių sudarymo gamtos turizmo srityje Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose, pritaikant infrastruktūrą ir šviečiant turizmo paslaugų teikėjus, Gražutės regioninio parko direkcija (Salakas, Lietuva), kartu su kitais projekto partneriais – Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (Vilnius, Lietuva), Dagdos savivaldybės taryba (Dagda, Latvija), Dagdos neįgalių žmonių brolija “Nema” (Dagda, Latvija), Valstybinė gamtos apsaugos institucija “Eko-rosi” (Vitebskas, Baltarusija) – įgyvendina projektą “Žalieji maršrutai be kliūčių“.
Projekto „Žalieji maršrutai be kliūčių“ metu partneriai sujungs savo pajėgas, kad padarytų gamtos turtus prieinamus žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Vykdant projektą įvairiuose informaciniuose šaltiniuose bus skelbiami pranešimai apie gamtos turizmo galimybes neįgaliems žmonėms tiksliniuose regionuose, neįgaliųjų organizacijoms bus išdalinta 7000 bukletų su turizmo žemėlapiais, išleistos techninės rekomendacijos, kaip pritaikyti gamtos turizmo infrastruktūrą neįgaliųjų poreikiams, 100 turizmo paslaugų teikėjų bus apmokyti atpažinti ir tinkamai aptarnauti žmonės su negalia, surengtas maratonas neįgaliųjų vežimėliais ir dviračiais Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos teritorijomis, keletas gamtos turizmo vietų bus sutvarkytos taip, kad taptų prieinamos ir žmonėms su negalia.
Projektą finansuoja: 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa.
Paramos gavėjas – Gamtos išsaugojimo agentūra (Sigulda, Latvija).
Projekto partneriai: Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (Vilnius, Lietuva), Dagdos savivaldybės taryba (Dagda, Latvija), Dagdos neįgalių žmonių brolija “Nema” (Dagda, Latvija), Gražutės regionino parko direkcija (Salakas, Zarasų rajonas, Lietuva), Valstybinė gamtos apsaugos institucija “Eko-rosi” (Vitebskas, Baltarusija).
Asocijuoti partneriai: Latvijos neįgaliųjų organizacijų asociacija SUSTENTO (Ryga, Latvija), Vitebsko jungtinė viešosios asociacijos organizacija “Respublikinė invalidų vežimėlių naudotojų asociacija” (Vitebskas, Baltarusija).

Projekto metu sukurti šie leidiniai:

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.